Top Inwestycje Komunalne 2021. Rudzki projekt nominowany

Odnowione i zrekultywowane tereny, obiekty wpisane do rejestru zabytków województwa śląskiego, do tego zabytkowe budowle - ciąg baterii koksowniczych, zbiornik smoły oraz wieża węglowa. Zamieniona w park rozrywki dawna koksownia Orzegów w Rudzie Śl. została nominowana w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2021.

Topinwestycje

O tej inwestycji pisaliśmy pod koniec marca w artykule Koksownia „Orzegów” zmieniła się w park rozrywki. Po rekultywacji i zamianie w park rozrywki - teren byłej koksowni Orzegów zmienił się nie do poznania. Znajdują się na nim dwa place zabaw dla dzieci, górka saneczkowa, liczne ławeczki, leżaki parkowe, latarnie. Na obszarze inwestycji powstały dwie łąki kwietne, dokonano licznych nasadzeń drzew. Poddane konserwacji obiekty budowlane zyskały nie tylko walory estetyczne, lecz dzięki przeprowadzonym pracom możliwe było ich ocalenie i zachowanie dla przyszłych pokoleń. Inwestycja kosztowała nieco ponad 21 milionów złotych, z czego blisko 18 milionów dofinansował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

To jeden z 20 projektów z całej Polski nominowanych do Top Inwestycji Komunalnych 2021 roku. By zagłosować na nasze miasto - wejdźcie w ten link.

Każdy może oddać głos za lub przeciw każdemu z przedsięwzięć. Głosowanie zakończy się 12 września 2021 r. o godz. 9.00. Dyplomy symbolizujące zwycięstwo w konkursie zostaną wręczone reprezentantom inwestycji podczas XIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2021 w Katowicach w dniach 20-22 września 2021 r.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ruda Śląska. Termomodernizacja budynków

Termomodernizacja budynków w Rudzie Śląskiej

Umowa ruda

Ruda Śląska stanie się miastem wysokich technologii?

Wieszolekgrob

IPN uczci Augustyna Wieszołka powstańczym znakiem na grobie

Szkola

19 tys. rudzkich uczniów zakończyło rok szkolny 2020/2021.

OSP w Rudzie Śląskiej

Nabór do OSP w Rudzie Śląskiej

Święto miasta Ruda Śląska

Obchody ustanowienia herbu i patronki miasta

dach targowiska

Modernizacja dachu targowiska w Rudzie Śląskiej