Top Inwestycje Komunalne 2021. Rudzki projekt nominowany

Odnowione i zrekultywowane tereny, obiekty wpisane do rejestru zabytków województwa śląskiego, do tego zabytkowe budowle - ciąg baterii koksowniczych, zbiornik smoły oraz wieża węglowa. Zamieniona w park rozrywki dawna koksownia Orzegów w Rudzie Śl. została nominowana w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2021.

Topinwestycje

O tej inwestycji pisaliśmy pod koniec marca w artykule Koksownia „Orzegów” zmieniła się w park rozrywki. Po rekultywacji i zamianie w park rozrywki - teren byłej koksowni Orzegów zmienił się nie do poznania. Znajdują się na nim dwa place zabaw dla dzieci, górka saneczkowa, liczne ławeczki, leżaki parkowe, latarnie. Na obszarze inwestycji powstały dwie łąki kwietne, dokonano licznych nasadzeń drzew. Poddane konserwacji obiekty budowlane zyskały nie tylko walory estetyczne, lecz dzięki przeprowadzonym pracom możliwe było ich ocalenie i zachowanie dla przyszłych pokoleń. Inwestycja kosztowała nieco ponad 21 milionów złotych, z czego blisko 18 milionów dofinansował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

To jeden z 20 projektów z całej Polski nominowanych do Top Inwestycji Komunalnych 2021 roku. By zagłosować na nasze miasto - wejdźcie w ten link.

Każdy może oddać głos za lub przeciw każdemu z przedsięwzięć. Głosowanie zakończy się 12 września 2021 r. o godz. 9.00. Dyplomy symbolizujące zwycięstwo w konkursie zostaną wręczone reprezentantom inwestycji podczas XIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2021 w Katowicach w dniach 20-22 września 2021 r.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Liscie1

Wszędzie opadłe liście. Jedni grabią, inni czekają

Regionalizm

Jak zainteresować młodzież śląskością i tradycją regionalną?

Ela

Pomaga innym, teraz sama potrzebuje pomocy

Wielki pien fryna

Śląska Lokacja Filmowa 2021 - Wielki Piec w Rudzie Śląskiej

Chorzow odpady komunalne

Od 1 czerwca odpady z miasta będzie odbierać nowa firma

Ulica Żeleńskiego, Ruda Śląska

Dziurawa ul. Żeleńskiego utrudnia życie

Spotkanie 29 04 21 1

Pierwsze spotkanie on-line z Grażyną Dziedzic