To przestaje być śmieszne. Potężne sople nad chodnikami

Kiedy są z dala od chodników - można na to przymknąć oko. Oczywiście przepisy stanowią o konieczności ich usuwania, ale... Za to gdy zwisają wprost nad głowami przechodniów - sprawa przestaje być śmieszna. Rekordowy, chyba trzymetrowy, zwisa z kamienicy na rogu Niedurnego i Markowej.

Wystarczy krótki spacer przez miasto czy osiedle i zadarcie głowy, by uświadomić sobie, jakie niebezpieczeństwo czyha nad nami. Zwisające z dachów potężne sople wreszcie się przecież oderwą. Jeśli akurat chodnikiem będzie ktoś szedł...

Zgodnie z przepisami, obowiązek usuwania nawisów śnieżnych i lodowych spoczywa na administratorze lub zarządcy budynku. Co jednak, gdy nie wywiązuje się z niego?

- Mieszkańcy mogą zgłaszać takie sytuacje pod bezpłatnym numerem 986. Strażnicy miejscy zobligują administratora do usunięcia zagrożenia i zabezpieczą teren do czasu, gdy będzie bezpiecznie - mówi Marek Partuś, komendant rudzkiej Straży Miejskiej.

Komendant obiecał, że zaraz wyśle patrol, by zajął się tematem zwisających z familoków przy Parkowej sopli. Wy też interweniujcie, jeśli widzicie takie zjawiska w swojej okolicy. Chodzi o zdrowie i życie pieszych! Nadsyłajcie też zdjęcia lodowych "rekordów"...

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Liscie1

Wszędzie opadłe liście. Jedni grabią, inni czekają

Dron zbada miedzy innymi jakość wypuszczanego z kominów dymu

Nowy dron dla Straży Miejskiej już wkrótce

Dusiciel z Bykowiny :)

Dusiciel z Bykowiny złapany

Nowe dzikie wysypisko w Kochłowicach

Kolejne dzikie wysypiska w mieście-będzie więcej fotopułapek

Szkola

19 tys. rudzkich uczniów zakończyło rok szkolny 2020/2021.

OSP w Rudzie Śląskiej

Nabór do OSP w Rudzie Śląskiej

Święto miasta Ruda Śląska

Obchody ustanowienia herbu i patronki miasta