To już XV odsłona Metropolitalnego Święta Rodziny. W Rudzie Śląskiej połączone je z Tygodniem Godności Osób Niepełnosprawnych

XV Metropolitalne Święto Rodziny rozpocznie się w sobotę (21 maja) i potrwa do 5 czerwca. Pod hasłem „Rodzina – źródło pokoju” wydarzenie, którego współorganizatorem jest Ruda Śląska, przyniesie sporo atrakcji.

Pixabay
Ruda Śląska Metropolitalne Dni Rodziny

Pomysł na Metropolitalne Święto Rodziny powstał podczas pielgrzymki samorządowców i parlamentarzystów z ówczesnym Metropolitą Górnośląskim do Rzymu w 2007 roku. Co roku do obchodów święta włączają się władze samorządowe śląskich miast, parafie, stowarzyszenia, organizacje społeczne, osoby prywatne, całe rodziny, a także Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Za sprawą wydarzenia organizowane są m.in. przedstawienia teatralne, koncerty muzyczne, panele dyskusyjne, wystawy, wykłady, kiermasze, konkursy, imprezy sportowe, festyny, czy pikniki.

Tydzień Godności Osób Niepełnosprawnych

Wydarzenie odbywają się również w ramach Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych w Rudzie Śląskiej, który w tym roku będzie trwał od 30 maja do 8 czerwca.

W ramach Metropolitalnego Święta Rodziny 1 czerwca o godzinie 9:30 w domu przyjęć okolicznościowych Omega w Rudzie odbędzie się koncert muzyki klasycznej "Muzyka łączy". Organizatorem koncertu jest Dom Pomocy Społecznej dla Osób Przewlekle Psychicznie Chorych „Dom św. Józefa”. Tego samego dnia o godzinie 10:00 w Szkole Podstawowej nr 11 Specjalnej im. św. Jana Pawła II zorganizowany zostanie "Dzień dziecka - pobaw się ze mną mamo, tato".

2 czerwca w godzinach 9:30-13:00 odbędzie się XIII Festiwal artystyczno-wokalny "do, re, mi..." dzieci niepełnosprawnych. Piknik Rodzinny w ramach Dnia Otwartego w Ośrodku Adaptacyjnym dla Dzieci Niepełnosprawnych zaplanowano na 3 czerwca na godzinę 10:00.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon