To już w tę niedzielę! Przed nami Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych w Rudzie Śląskiej

Przed nami już dwudziesta edycja Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych w Rudzie Śląskiej! Już w niedzielę będziemy mogli posłuchać jednych z najlepszych kapel w mieście.

Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych w Rudzie Śląskiej już w niedzielę 12 sierpnia

Podczas Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych wystąpią rudzkie zespoły: „Pokój”, „Halemba” oraz „Bielszowice”. Wydarzenie uświetnią także: koncert zespołu „Trio Appassionata”, pokaz mażoretek oraz występ artystów „Atelier Sztuki” oraz Amatorskiego Teatru „Pierro”. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

– Rudzkie orkiestry dęte mogą pochwalić się nie tylko długą historią, ale również wieloma sukcesami. Grały dla publiczności wielu polskich miast, jak również za granicą. Zespoły są laureatami różnych konkursów, a ich repertuar został uwieczniony na płytach. Obecnie orkiestry działają na zasadzie stowarzyszeń, jednak tak jak przez dziesiątki lat nadal łączą pokolenia i ludzi o tej samej, muzycznej pasji – mówi prezydent Grażyna Dziedzic.

Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych w Rudzie Śląskiej. Kiedy? Gdzie?

Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych w Rudzie Śląskiej ma zagrać w parku im. Augustyna Kozioła w Rudzie w niedzielę, 12 sierpnia o godz. 14. Na początku wystąpi zespół „Atelier Sztuki” oraz Amatorskiego Teatru „Pierro”, działającego przy II Liceum Ogólnokształcącym im. G. Morcinka, pod kierunkiem Anny Morajko-Fornal i Grzegorza Dudziaka. Z kolei o godz. 15 nastąpi uroczyste otwarcie festiwalu, a wszystkie orkiestry wykonają wspólnie hejnał.

  • godz. 15.10 - Orkiestra Dęta „Halemba” pod dyrekcją Piotra Szczygioła.
  • godz. 16.10 - Orkiestra Dęta „Pokój” pod batutą Jacka Kampy
  • godz. 17.10 - Orkiestra Dęta „Bielszowice” pod dyrekcją Zygmunta Kliksa
  • godz. 18.10 - „Trio Appassionata”

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon