To już piąta edycja Festiwalu Nurkowego "Głębiny". Start dziś w Rudzie Śląskiej

Piątek i sobota upłyną fanom nurkowania na największej nurkowej, niekomercyjnej imprezie w Polsce. Co w programie? Wystawa podwodnej fotografii, pokazy filmowe, spotkania z ciekawymi ludźmi i oczywiście wymiana doświadczeń. A na koniec - afterek w Druidzie!

Piąta edycja Festiwalu Nurkowego "Głębiny" rusza już dziś o godzinie 18.00 w Śląskim Teatrze Impresaryjnym.

- "Głębiny" już na stałe zagościły w harmonogramie imprez związanych z bardzo popularnym w Polsce nurkowaniem – mówi Marcin Adamowicz, szef programowy Festiwalu "Głębiny". – Sukces każdej edycji i duża frekwencja świadczą o tym, że impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem uczestników. Serdecznie zachęcam do udziału w tegorocznych "Głębinach". Każdy może zanurzyć się w otchłani filmów i opowieści nurkowych i z pewnością znajdzie coś, co najbardziej go zainteresuje. Uczestnicy dodatkowo mogą zdobyć cenne i atrakcyjne nagrody ufundowane przez licznych sponsorów.

Impreza rozpocznie się wernisażem wystawy fotografii podwodnej Przemysława Zybera. O godzinie 19.00 - spotkanie z Krystianem Gąstalikiem – instruktorem pływania z zamiłowaniem do sportów ekstremalnych, następnie film "Głębiej. 330 metrów pod wodą" w reżyserii Laurent Mini.

Wydarzenia sobotnie rozpoczną się o godzinie 15.00 pokazem filmów wyróżnionych w konkursie "Podwodne Światy". O 16. spotkanie z Dawidem Strączkiem i jego doświadczenia z nurkowania w zalanych obiektach, godzinę później - Paweł Poręba opowie o nurkowaniu do wraków.

Na godzinę 18. przewidziane jest spotkanie z Emilią Białą – dziewięciokrotną rekordzistką Polski w freedivingu. O 19.00 Łukasz Piórewicz, Jacek Kapczuk i Kamil Macidłowski opowiedzą o wrakach żaglowców spoczywających na dnie Bałtyku. Na koniec - wisienka na torcie - spotkanie z rekordzistą świata w nurkowaniu jaskiniowym – Fredericiem Swierczynskim.

"Głębiny" zakończą się w Pubie Druid afterkiem pod hasłem "Night Diving Party"

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Festiwalu jest bezpłatny. Na afterparty nie ma rezerwacji stolików!

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon