To będzie walka - Hanys z Zagłębiokiem na Gali w Ogrodzieńcu

Już w najbliższą niedzielę na Zamku w Ogrodzieńcu - wielka impreza dla fanów sportów walk i nie tylko. Na charytatywnej gali WiP, czyli Walcz i Pomagaj, organizowanej przez Fundację Wspierania Sportu Silesia - wystąpi też nasz synek - Krzysztof "Hanys" Pytlok!

Fundacja Silesia
Najważniejsze starcie - nasz synek kontra chłopak z Dąbrowy

Gala WiP, to kolejne przedsięwzięcie Fundacji Wspierania Sportu Silesia. I kolejne walki pokazowe, za które zawodnicy nie biorą gaży.

- Wypłata za walkę jest ważna. Ale dla nas liczy się też adrenalina, samo wejście do oktagonu, emocje. A kiedy w grę wchodzi pomaganie - sprawa staje się jeszcze ważniejsza. Bo pomaganie jest fajne. Trzeba pomagać, bo nigdy nie wiemy, kiedy sami będziemy potrzebować pomocy - mówią zawodnicy.

Na Gali w Ogrodzieńcu walczyć będą:

 • Szymon "Taxi Złotówa" Wrzesień vs Krzysztof "Fericze" Ferenc (MMA)
 • Krzysztof "Bodychrist" Ciesielski z nieustalonym jeszcze przeciwnikiem (K1)
 • Jakub Lis vs Łukasz Przybylski (MMA)
 • Dariusz Sierhej vs Sebastian "Fred" Idziak [KTJ MMA RUDA ŚLĄSKA] (K1)
 • Machał "Majki" Wojciechowski vs Łukasz Patrzyk (MMA)
 • Miłosz Dobrosielski vs Sebastian Szczerek (K1)
 • Nikodem Lusa vs Przemysław "Skubi" Skutnik (K1)
 • Bartosz Pawlak vs Rafał Wieczorowski (K1)
 • Szymon "Wąski" Szykulski vs Adrian Pyrtek (K1)
 • Krzysztof Pytlok vs Kamil Hałat (MMA)
 • Kacper Tacikiewicz vs Jarosław Janiszewski (MMA)
 • Dominik "Korba" Taraszka vs Artur "Dziadek" Kosiniak (K1)

Gośćmi specjalnymi będą Tomasz Sarara i Marcin Held.

Gala WiP to nie tylko walki. Będą też pokazy strongmenów i przeciąganie liny przez mocarzy. I to nie byle jakich - swój "pałer" pokażą Daniel Poniedziałek, Grzegorz Wałga, Tomasz Obcowski i Tomasz Szewczyk.

Dla nas oczywiście najciekawszą walką będzie pojedynek Krzysztofa Pytloka z Rudy Śląskiej z Kamilem Hałatem z Dąbrowy Górniczej, czyli starcie Śląska z Zagłębiem.

Kamil jest trenerem personalnym i, jak na zawodowego "siłacza" przystało - wygląda... bardzo dobrze. Ale czy wygląd pomoże w starciu z szalonym "Hanysem"? Różnica wagi wynosi zaledwie 2 kg na korzyść Kamila. Za to wolę walki i zwycięstwa - pokaże oktagon.

- To bydzie szybki szpil - mówi z przekonaniem Krzysztof Pytlok. - Jo go tam zeżera.

Pytlok obecnie trenuje w Zabrzu pod okiem Kamila Jenela. I jest przekonany, że dąbrowianin nie jest dla niego trudnym przeciwnikiem.

- Poprzedni zawodnik, z którym miałem walczyć, też z Zagłębia, wycofał się. Przestał odbierać telefony, więc znaleźli mi tego - śmieje się Pytlok.

I dodaje, że to jego ostatnia gala charytatywna, potem chce się przymierzać do walk MMA semi-pro i zawodowych.

Charytatywne lanie po pyskach

Gala w Ogrodzieńcu ma dwa główne cele - pomoc choremu Wojtusiowi z gminy Ogrodzieniec w zgromadzeniu środków na zajęcia rehabilitacyjne i jego rodzinie, która znajduje się w ciężkiej sytuacji życiowej.

Cel drugi, to spełnienie marzeń 10-letniego wojownika - Tysona Kwiatkowskiego z Leszna. Chłopiec od 5 lat trenuje BJJ i jest urodzonym talentem. Zdobył już tytuł Mistrza Europy CBJJP, tytuł Mistrza Polski, ma też w kolekcji ponad 70 medali, z czego 64 złote.

- Tyson marzy o tym, by polecieć na Florydę zawalczyć w największych zawodach dla dzieci PAN KIDS Championship. Młody wojownik zasługuje na to, by reprezentować Polskę na arenie światowej, jednak możliwości finansowe stanowią największą barierę w realizacji jego marzenia - informują organizatorzy Gali. - Zawody odbywają się 21 lipca, więc czasu zostało niewiele. Ale wspólnymi siłami - wierzymy, że uda nam się to osiągnąć!

Gala WiP odbędzie się w niedzielę, 18 czerwca, na Zamku w Ogrodzieńcu. Start o godzinie 12.00. Walki w oktagonie ruszają o 15.00. Bilety dostępne są POD TYM LINKIEM.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon