Testy na COVID-19 w Biedronce. Od poniedziałku w sprzedaży.

Sieć Biedronka będzie sprzedawać certyfikowany test wykrywający przeciwciała SARS-CoV-2. Wyprodukowany przez szwajcarskie laboratorium PRIMA Lab test ma dokładność ponad 98 procent. Można go wykonać w warunkach domowych i za cenę znacznie niższą od laboratoryjnej. Do sprzedaży wejdzie w poniedziałek, 15 marca.

Biedronka test

Pierwsza myśl osób, które marzą o podróżach - jakże to usprawni proces przekraczania granic. Własny szybki test. Ale nie. Oferowany w sprzedaży test Primacovid, to nie test antygenowy, tylko serologiczny. Oznacza to, że pozwala wykryć, czy badana osoba wytworzyła przeciwciała IgG i IgM przeciwko koronawirusowi wywołującemu Covid-19. Nie zmienia to faktu, że jego cena - 49,99 zł jest zdecydowanie niższa niż badanie laboratoryjne, którego koszt oscyluje wokół 100 złotych i więcej.

Prosty w użyciu

Do badania używa się małej próbki krwi, a czas oczekiwania na wynik to tylko około 10 minut. Jak podaje Biedronka - to bezpieczny, przebadany produkt renomowanej firmy. Producent, szwajcarska PRIMA Lab jest firmą certyfikowaną zgodnie z normami ISO 9001:2015 i ISO 13485:2016, a sam test to certyfikowany wyrób medyczny. Jego dokładność wynosi 98,3 procent.

- Misją Biedronki od początku istnienia jest umożliwianie kupującym dostępu do towarów, które są dla nich ważne i to zawsze w niskich cenach. Dotyczy ona nie tylko produktów spożywczych, ale i takich, które pozwolą na zaspokojenie ważnych potrzeb psychologicznych i zwiększenie bezpieczeństwa. Do nich należy z pewnością test Primacovid. Wprowadzamy go na rynek jako pierwsza sieć handlowa w Polsce, także dlatego, że jako lider rynku jest to część naszej odpowiedzialności społecznej - mówi Piotr Konopko, dyrektor handlowy w sieci Biedronka.
Ważną informacją dla kupujących jest, że producent Primacovid zaleca, aby w przypadku pozytywnego wyniku na obecność przeciwciał IgG i/lub IgM niezwłocznie skontaktować się z lekarzem i zgłosić ten wynik. W przypadku negatywnego wyniku, jeśli występują objawy, które można przypisać Covid-19, również należy skontaktować się z lekarzem. Test może wykonać każdy, kto miał lub podejrzewa, że miał kontakt z osobami zakażonymi lub z osobami z objawami Covid-19, lub po prostu każdy, kto chce być świadomy tego, czy przebył już infekcję. Warto wiedzieć, że decyzją sieci Biedronka jeden klient może zakupić jednorazowo maksymalnie 3 sztuki testu Primacovid, a w ofercie będą do wyczerpania zapasów.

Co mówi wynik?

Czego dowiemy się z biedronkowego testu? To jakościowy test na obecność przeciwciał IgM i IgG. Badania jakościowe bez podziału na klasy charakteryzują się dużą dokładnością. Wykrycie przeciwciał IgM i IgG sugeruje, że zakażenie miało miejsce w ostatnich kilku tygodniach. Wykonanie badania na obecność przeciwciał jest szczególnie wskazane w celu identyfikacji osób przechodzących zakażenie COVID-19 bezobjawowo oraz skąpoobjawowo, lub gdy pacjent miał objawy infekcji dróg oddechowych, ale nie wykonał testu w kierunku rozpoznania zakażenia SARS-CoV-2. Na pewno więc w przypadku wyniku pozytywnego - warto zgłosić się do lekarza, który podejmie decyzję o ewentualnej dalszej diagnostyce - antygenowej lub genetycznej.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon