Tegoroczni maturzyści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 trafili do rudzkiej komendy. Większość z nich chce zostać policjantami

Uczniowie klasy maturalnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 trafili do Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej. Nie była to wizyta przypadkowa – ich klasa ma bowiem profil policyjny.

Śląska policja/ Ruda Śląska
Klasa policyjna ZSO nr 4 w rudzkiej komendzie

Spotkanie z uczniami klasy maturalnej o profilu policyjnym objęło między innymi omówienie podstawowych zagadnień związanych ze służbą z punktu widzenia policjanta drogówki, prewencji, technika kryminalistyki i służb wspomagających – informują policjanci z KMP w Rudzie Śląskiej.

Mundurowa młodzież z klasy maturalnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 z Rudy Śląskiej nie znalazła się w komendzie przypadkowo, bo większość z nich swoją przyszłość wiąże ze służbą. Dlatego tak ważne było dla młodych kadetów zapoznanie się z charakterem pracy policjantów z poszczególnych wydziałów.

Policyjny technik zaprezentował sprzęt służący do zabezpieczania śladów kryminalistycznych, a później odpowiadał na liczne pytania uczniów. Mundurowi z prewencji zapoznali kadetów z uzbrojeniem policji i wyposażeniem używanym w trakcie zabezpieczenia na przykład demonstracji czy zamieszek. Uwieńczeniem wizyty było spotkanie z kadrową, która opowiedziała, jak powinno wyglądać przygotowanie do postępowania rekrutacyjnego i jakie dokumenty należy złożyć, aby wstąpić do formacji – wyjaśniają w rudzkiej komendzie.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

bezpieczne wakacje

Akcja policji " Bezpieczne wakacje"

Rower 1

Ponad 40 wykroczeń, 35 mandatów. "Bezpieczny cyklista"?

Szkola

19 tys. rudzkich uczniów zakończyło rok szkolny 2020/2021.

OSP w Rudzie Śląskiej

Nabór do OSP w Rudzie Śląskiej

Święto miasta Ruda Śląska

Obchody ustanowienia herbu i patronki miasta

kleszcz

Trwa sezon na kleszcze

183323674 1081254302400403 4334693175965690517 n

Powstaje Dolina Kochłówki