Tegoroczni maturzyści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 trafili do rudzkiej komendy. Większość z nich chce zostać policjantami

Uczniowie klasy maturalnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 trafili do Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej. Nie była to wizyta przypadkowa – ich klasa ma bowiem profil policyjny.

Śląska policja/ Ruda Śląska
Klasa policyjna ZSO nr 4 w rudzkiej komendzie

Spotkanie z uczniami klasy maturalnej o profilu policyjnym objęło między innymi omówienie podstawowych zagadnień związanych ze służbą z punktu widzenia policjanta drogówki, prewencji, technika kryminalistyki i służb wspomagających – informują policjanci z KMP w Rudzie Śląskiej.

Mundurowa młodzież z klasy maturalnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 z Rudy Śląskiej nie znalazła się w komendzie przypadkowo, bo większość z nich swoją przyszłość wiąże ze służbą. Dlatego tak ważne było dla młodych kadetów zapoznanie się z charakterem pracy policjantów z poszczególnych wydziałów.

Policyjny technik zaprezentował sprzęt służący do zabezpieczania śladów kryminalistycznych, a później odpowiadał na liczne pytania uczniów. Mundurowi z prewencji zapoznali kadetów z uzbrojeniem policji i wyposażeniem używanym w trakcie zabezpieczenia na przykład demonstracji czy zamieszek. Uwieńczeniem wizyty było spotkanie z kadrową, która opowiedziała, jak powinno wyglądać przygotowanie do postępowania rekrutacyjnego i jakie dokumenty należy złożyć, aby wstąpić do formacji – wyjaśniają w rudzkiej komendzie.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon