Trwa Fest Literacki "Kakauszale". W środę 19 października Targi Śląskiej Książki

W Rudziej Śląskiej trwa 8. edycja Festu Literackiego „Kakauszale”, organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Impreza została podzielona na cztery części – jedna z nich to Targi Śląskiej Książki, które odbędą się w środę, 19 października 2022 r.

fot. FB/Ruda Śląska
Targi Śląskiej Książki

Złap pociąg do książek – to hasło 8. edycji Festu Literackiego „Kakauszale”. To impreza, która składa się z czterech części. Za nami już finał konkursu poetyckiego im. ks. Norberta Bonczyka i oraz gala wręczenia „Tabulki”, która trafiła w tym roku w ręce Alojzego Lyski.

- „Kakauszale” to wyjątkowe wydarzenie, które gromadzi w jednym miejscu autorów, wydawców, księgarzy, bibliotekarzy i czytelników. Impreza ta ma przede wszystkim wspierać śląską literaturę i jej twórców, dlatego cieszę się, że zainteresowanie nią stale rośnie- mówi Krystian Gałuszka, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rudzie Śląskiej (za rudaslaska.pl).

Targi Śląskiej Książki – 19 października 2022 r.

Kolejne wydarzenie w ramach literackiego festu to Targi Śląskiej Książki, które odbędą się w najbliższą środę, 19 października 2022 r., w godzinach 13.00-18.00 w Stacji Biblioteka, czyli w budynku zabytkowego dworca w Chebziu.

- W czasie imprezy śląscy wydawcy zaproponują swoje najnowsze książki (dostępne z rabatem), które podpisywane będą przez autorów biorących udział w targach. Zaplanowano również spotkania autorskie. Ponadto w tym dniu będzie można wziąć udział w poszukiwaniu skarbu diabła z Rudy i konkursie wiedzy o Karolu Goduli – informuje rudzki magistrat.

Podczas targów propozycje edytorskie oraz swoich autorów zaprezentują: Biblioteka Śląska, Dom Współpracy Polsko – Niemieckiej, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Katowicach, Księgarnia św. Jacka, Muzeum Górnośląskie, Muzeum Historii Katowic, Muzeum Miejskie im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej, Polski Związek Filatelistów koło Ruda Śląska, Śląski Klub Fantastyki, Azory Wydawnictwo, Wydawnictwo Jamakasz, Wydawnictwo Silesia Progress, Wydawnictwo Śląskie ABC, Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego, Instytut Śląski, Wydawnictwo Naukowe „Śląsk”, Górnośląskie Towarzystwo Literackie, Wydawnictwo Sonia Draga, Muzeum Hutnictwa w Chorzowie.

Fest Literacki
Fest Literacki "Kakauszale"
Tegoroczna "Tabulka" trtafiła do Alojzego Lysko

Może Cię zainteresować:

Alojzy Lysko laureatem rudzkiej "Tabulki"

Autor: Jacek Skorek

13/10/2022

"Heksy z hołdy" zainaugurują tegoroczną Rudzką Jesień Kulturalną

Może Cię zainteresować:

Rusza Rudzka Jesień Kulturalna

Autor: Jacek Skorek

08/10/2022

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Śmieci (zdjęcie ilustracyjne)

Śmieci nas zalewają. Produkujemy ich 2 mln ton rocznie

Umowa ruda

Ruda Śląska stanie się miastem wysokich technologii?

Kosz3

Co to jest? Wentylator? Ozdoba? Sprawdziliśmy

Porozumienie gwsh

Studia w Rudzie Śląskiej

kampania #Niebajka o porwaniu

Rusza kampania #Niebajka o porwaniu

Ztm autobusy

Od 1 lipca wróci możliwość kupienia biletu u kierowcy

Jbudżet obywatelski Ruda Śląska

Rusza nabór wniosków do budżetu obywatelskiego.