Szykuje się przebudowa ulicy Piernikarczyka

Ulica Piernikarczyka w Rudzie Śląskiej-Bielszowicach zostanie zmodernizowana. Magistrat poinformował, że przekazano już teren pod przebudowę części wspomnianej drogi gruntowej.

Piernikarczyka

Koszt realizacji inwestycji opiewa na ponad 1,2 mln złotych, z czego pół miliona złotych pochodzi ze środków unijnych. Kiedy zostanie zakończona? Zgodnie z umową, wykonawca ma na to 10 miesięcy.

Co obejmie modernizacja ulicy Piernikarczyka?

W planach jest położenie nowej nawierzchni, o szerokości 4,5 m, z kostki betonowej, wybudowanie kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz montaż nowego oświetlenia, a dokładnie 7 nowych słupów z oświetleniem LED-owym.

Konsekwentnie modernizujemy drogi gruntowe w Rudzie Śląskiej. Ich liczba systematycznie się zmniejsza. Trzeba pamiętać, że do dróg, które taki status miały od wielu już lat, ciągle dochodzą nowe. To efekt zagospodarowania kolejnych działek pod budownictwo mieszkaniowe i powstawania do nich dróg dojazdowych – podkreśla prezydent Grażyna Dziedzic.

Unijna dotacja pokryje budowę kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Koszt przedsięwzięcia to pół miliona złotych, a zostanie to zrealizowane ze środków unijnych w ramach projektu „Zagospodarowanie wód opadowych wraz z monitoringiem środowiskowym w mieście Ruda Śląska – Chronimy Krople Deszczu”.

To nie koniec zmian. Jak wskazują przedstawiciele magistratu, miasto posiada opracowane dokumentacje projektowe na kolejne przebudowy dróg gruntowych, m.in. ul. Dożynkowej, Dzierżonia, Żeleńskiego, Podlaskiej, Siewnej i Pawła oraz budowę drogi wraz z odwodnieniem pomiędzy ul. Kingi i Na Piaski. Opracowano też dokumentację projektową na budowę dróg dojazdowych do zbytych nieruchomości przy ulicach: Głogowej, Kwapulińskiej, Pluty, Górnej, Kaszubskiej, Rogozińskiego i Noblistów.

fot. UM Ruda Śląska

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej, poinformowała o swojej chorobie

Prezydent Rudy Śląskiej, Grażyna Dziedzic cierpi na nowotwór

Górna stawka opłaty za posiadanie psa na 2022 r. w innych gminach wynosi aż 132 zł

Będą wyższe opłaty za posiadanie psa. Tak zadecydowali radni

Harmonogram odpadów w Rudzie Śląskiej

Harmonogram odbioru odpadów w Rudzie Śląskiej

bezpieczne wakacje

Akcja policji " Bezpieczne wakacje"

Akcja pieszy

Akcja „Bezpieczne skrzyżowania”

Chorzow odpady komunalne

Od 1 czerwca odpady z miasta będzie odbierać nowa firma

Ulica Żeleńskiego, Ruda Śląska

Dziurawa ul. Żeleńskiego utrudnia życie