Szybki zarobek, szybka wpadka

Zaledwie kilkadziesiąt minut zajęło dzielnicowym z Komisariatu V Policji w Rudzie Śląskiej namierzenie i zatrzymanie złodziei. Dwóch rudzian odpowie za przestępstwo.

Jacek Skorek
Złodzieje ukradli w Aldi alkohol za 770 złotych

Wczoraj, 5 lipca, policja otrzymała informację z Halemby. W lokalnym markecie Aldi przy ulicy 1-go Maja, dwóch mężczyzn ukradło alkohol. Celowali w droższe trunki, bo sklep wycenił wartość skradzionych napojów na 770 złotych.

- Dzielnicowi przeglądnęli monitoring sklepu, zidentyfikowali złodziei i ruszyli na poszukiwania. Już kilkadziesiąt minut później udało się zatrzymać dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za tę kradzież - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak w Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej.

Zatrzymani na terenie Halemby rudzianie w wieku 35 i 28 lat nie mieli już przy sobie skradzionego alkoholu. Najprawdopodobniej zdążyli sprzedać łup. Stało się więc jak w starym dowcipie:

  • Gdzie alkohol?
  • Sprzedalim.
  • A pieniądze?
  • Przepilim...

Złodziejom jednak nie jest do śmiechu. Odpowiedzą za przestępstwo z art. 278 Kodeksu Karnego. Za kradzież grozi im od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon