Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej wzbogacił się o nowy sprzęt

W styczniu 2021 roku Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej otrzymał nowy sprzęt. To nowoczesny aparat USG. Trafi na Oddział Neonatologiczny.

Nowysprzet

Dzięki nowej aparaturze możliwa będzie lepsza i szybsza diagnostyka. Jak wskazują przedstawiciele rudzkiej lecznicy, to kolejny sprzęt, który udało się kupić dzięki dofinansowaniu ze środków województwa śląskiego.

W ten sposób chcemy chronić pacjentów oraz personel Oddziału Neonatologicznego w przypadku urodzenia noworodka z podejrzeniem lub stwierdzonym zakażeniem koronawirusem u matki. Kobiety w ciąży z całego województwa kierowane są do naszego szpitala. Chcemy im i ich dzieciom zapewnić jak najwyższy poziom bezpieczeństwa – deklarują przedstawiciele szpitala.

W tym miejscu warto dodać, że w rudzkim szpitalu porody rodzinne się odbywają normalnie. Jak wskazują przedstawiciele lecznicy, partner może być obecny w ostatniej fazie porodu, po wykonaniu testu na obecność COVID-19. Porody odbywają się z zachowaniem wszystkich procedur i obowiązujących wytycznych, a dziecko po urodzeniu przebywa z mamą na sali.

fot. FB Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Halembska nowy swiat

Przebudowa połączenia ulic Nowy Świat i Halembskiej

budżet obywatelski Ruda Śląska

13 zadań do realizacji z Budżetu Obywatelskiego

tablice informacji pasażerskiej

Nowe tablice dynamicznej informacji pasażerskiej

las

W mieście planowane są wycinki drzew

Nowy budynek SP nr 17 w Rudzie Śląskiej

Nowy budynek szkoły w Bielszowicach

IMG 20210504 165238

Zablokowane 2 mln dotacji dla MPGM?

X6ff3136353b4d3f

OSP Ruda Śląska uruchamia zrzutkę na ważny cel