Sześciu kandydatów zarejestrowanych (na razie) w wyborach prezydenckich

Sześciu kandydatów zostało oficjalnie zarejestrowanych w wyborach prezydenckich w Rudzie Śląskiej. W przypadku trzech trwa jeszcze weryfikacja złożonych przez nich podpisów.

M. Wroński
Ruda Śląska Urząd Miasta

Do północy w środę (17 sierpnia) był czas na zgłaszanie miejskiej komisji wyborczej w Rudzie Śląskiej kandydatów na urząd prezydenta tego miasta. Przypomnijmy, że konieczność rozpisania przedterminowych wyborów pojawiła się po śmierci w czerwcu dotychczasowej prezydent Grażyny Dziedzic. ich termin wyznaczono na 11 września.

Kandydatów na kandydatów było sporo. Pod koniec lipca Komisarz Wyborczy w Katowicach informował o zarejestrowaniu 16 komitetów wyborczych. Każdy z nich dla swojego kandydata musiał jednak zebrać 3 tysiące podpisów z poparciem kandydatury, aby móc formalnie zarejestrować samego kandydata.

Jak ustaliliśmy sztuka udała się ponad wszelką wątpliwość sześciu. W pierwszej turze na pewno zmierzą się: Paweł Dankiewicz, Krzysztof Mejer, Maciej Mol, Michał Pierończyk, Krzysztof Toboła i Marek Wesoły. W przypadku trzech innych kandydatów trwa jeszcze weryfikacja złożonych przez nich podpisów poparcia. Miejska Komisja Wyborcza ma na to trzy dni.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon