Aż sześć medali w zapasach dla zawodniczek KS Slavia Ruda Śląska! Brawo!

Zapaśniczki z Rudy Śląskiej wracają z Młodzieżowych Mistrzostw Polski juniorek z medalami.

W sobotę 10 kwietnia 2021 r. w Chełmie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U-23 i Juniorek U-20 w zapasach kobiet. W mistrzostwach startowały zawodniczki z ZKS Slavia Ruda Śląska. Dziewczyny z Rudy Śląskiej zdobyły w Chełmie aż 6 medali!
Organizatorzy stają na głowie, żeby rozegrać zaplanowane w kalendarzu zawody, raz się to udaje, raz nie. Tym razem organizatorom udało się przeprowadzić zawody, a zawodniczki Slavii, jak to często bywa ostatnimi czasy, nie zawiodły.
Do Chełma pojechało osiem zawodniczek z Rudy Śląskiej, sześć wróciło z medalami, dwie zajęły piąte miejsca.

Mistrzynie Polski Juniorek z Rudy Śląskiej

Mistrzyniami Polski Juniorek zostały:

• Paulina Danisz 62 kg,
  • Patrycja Słomska 68 kg.
Srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski wywalczyła Dominika Kulwicka 57 kg.
Natomiast medale brązowe przypadły w udziale juniorkom: Klaudii Czyzio 50 kg i Jagodzie Dziubińskiej 55 kg, oraz występującej w kategorii młodzieżowca, Kamili Kulwickiej 68 kg.
Piąte miejsca dla: Emilii Pisuli 50 kg i Wiktorii Gregorczyk 53 kg.
W klasyfikacji klubowej Mistrzostw Polski Juniorek Slavia uplasowała się, na bardzo wysokim, drugim miejscu.