Sylwester 2020. Co nas czeka w ostatnią noc roku?

Zakaz przemieszczania się i „godzina policyjna” - Sylwester w pandemicznej rzeczywistości nie wygląda kolorowo. Najpewniej spędzimy go w domach przed ekranami telewizorów.

Sparkler 677774 1280


Zgodnie z decyzją rządu, z 31 grudnia 2020 r. na 1 stycznia 2021 r. w godzinach od 19:00 do 6:00 w całym kraju obowiązuje zakaz przemieszczania się. Wyjątkiem będą m.in. niezbędne czynności służbowe oraz inne wskazane w rozporządzeniu.

Podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że w związku z obowiązującymi obostrzeniami niedozwalane jest także odpalanie fajerwerków przed domem. Wyjście z domu, a więc złamanie zasad „godziny policyjnej, może skutkować otrzymaniem wysokiego mandatu, sięgającego nawet 1000 zł. Jeżeli go nie przyjmiemy, sprawa trafi do sądu. Rozporządzenie ma zostać opublikowane jeszcze dziś.

Polacy od razu po ogłoszeniu informacji o nowych obostrzeniach przystapili do rozpatrywania ewentualnych dróg obejścia zakazu przmieszczania się. W mediach społecznościowych pojawiło się już wiele spontanicznych akcji opisujących m.in. spontaniczne gromadne wynoszenie śmieci o godz. 24.00.

Sylwestrowe atrakcje prosto z… Ostródy!


Choć w tym roku nie zdecydowano się na organizację plenerowych koncertów dla publiczności, TVP zapowiedziała, że zorganizuje „Sylwester Marzeń” w Ostródzie na Mazurach, gdzie wielokrotnie koncertował Zenek Martyniuk, nazywany „Królem Disco Polo”. Obiekt mieści 2,5 tysiąca widzów, ale z uwagi na pandemię, sylwestrowy koncert odbędzie się oczywiście bez udziału słuchaczy. Wiadomo, że impreza zostanie zorganizowana w rytmie disco. Prace przy budowie sceny ruszyły 14 grudnia, a zakończą się po świętach Bożego Narodzenia.

Kto wystąpi podczas Sylwestra Marzeń?

Jak zapowiedziała TVP wśród wykonawców znajdą się m.in. tacy artyści jak: Zenek Martyniuk, Weekend, Milano oraz Cleo, Roksana Węgiel, Golec uOrkiestra, Thomas Anders z zespołem Modern Talking Band, Helena Vondrácková i Gromee. Program będzie emitowany na żywo z Ostródy, a transmisja rozpocznie się o godz. 19:55.fot. pixabay.com

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon