Świetny wynik WOŚP w Rudzie Śląskiej. Dzięki waszym wielkim sercom wolontariusze zebrali blisko 300 tysięcy złotych!

Padł kolejny orkiestrowy rekord. W całym kraju podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano 154.606.764 złotych. A dary ciągle jeszcze spływają. Ogromny udział w zasileniu WOŚP miała Ruda Śląska - podczas kwest, licytacji i do eskarbonek zebrano blisko 294 tysiące złotych. I to nie jest nasze ostatnie słowo!

Jacek Skorek
Podczas WOŚP kwestowali też członkowie Batalionu Operacji Specjalnych

Ponad 450 wolontariuszy kwestowało na ulicach naszego miasta podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w minioną niedzielę. Udało się już policzyć większość zebranych pieniędzy.

Imponujący wynik - blisko 300 tysięcy złotych w Rudzie Śląskiej

Dwa zarejestrowane w Rudzie Śląskiej sztaby - w III oraz IV Liceach Ogólnokształcących - szły praktycznie łeb w łeb. I razem osiągnęły imponujący wynik 293.661,96 złotych. A to nie koniec, gdyż trwają jeszcze aukcje i licytacje, pieniądze wpływają też do sztabowych eskarbonek.

Sztab WOŚP w III LO zebrał na obecną chwilę 145,161,96 zł, a w IV LO - 148.500 złotych.

Trwają też jeszcze liczne aukcje i licytacje - na przykład Gitara Palenisko Ogrodowe, wykonana przez rudzki Promus - "stoi" już za 1925 zł, Biglowanie koszul z prezydentem Pierończykiem osiągnęło na Allegro kwotę 584 zł, a Kolacja z Kaczorem, czyli gotowanie na żywo u klienta w wykonaniu Michała Kaczmarczyka, szefa kuchni Pubu Druid - 900 złotych.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon