Świąteczny spacer po Parku Śląskim. Czynne niektóre atrakcje. Sprawdź, w jakich godzinach

Święta wielkanocne to przede wszystkim czas spędzony z rodziną, choć z powodu pandemii raczej w mniejszym gronie. Warto jednak wybrać się przynajmniej na spacer, na przykład w największym parku aglomeracji, czyli Parku Śląskim w Chorzowie. Sprawdź, jakie atrakcje są tam czynne w okresie świątecznym.

Park slaski

Prognoza pogody na świąteczny weekend w Chorzowie pozostawia wiele do życzenia i nie będzie już takich temperatur jak w ostatnich dniach. Jednak w wielkanocną niedzielę i poniedziałek jest szansa na przynajmniej częściowo słoneczne niebo i brak opadów. Temperatura w ciągu tych dwóch dni może sięgnąć maksymalnie 8°C (niedziela) i 12°C (poniedziałek).

Gdzie można pójść podczas świąt wielkanocnych

Park Śląski jest dostępny przez cały czas. Można spacerować i swobodnie oddychać, bo w parkach nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa. Jednak nie wszystkie atrakcje w parku będą czynne przez cały świąteczny weekend.

Przez wszystkie trzy dni (sobotę, niedzielę i poniedziałek) czynny będzie tylko Śląski Ogród Zoologiczny. Kasy zoo czynne będą od godz. 9.00 do 17.00, a zwiedzać je będzie można o godzinę dłużej.

W sobotę (3 marca) i w poniedziałek (5 marca) w godzinach 10.00 - 17.00 czynne będzie także Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”, czyli chorzowski skansen. Choć z pewnymi ograniczeniami.

- W obecnej sytuacji pandemicznej możliwe jest zwiedzanie w trybie spacerowym, bez możliwości wchodzenia do wnętrz zabytkowych obiektów oraz budynku siedziby muzeum – przypomina Marcin Gaweł, kierownik Działu Promocji i Organizacji Imprez MGPE.

Tylko jednego dnia, w Poniedziałek Wielkanocny, będzie można przejechać się „Elką”. Kolejka linowa będzie czynna od godz. 11.00 do 19.00.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Esport ruda

E-sport poza domem jednak się nie sprawdza...

Lodowe szaleństwo w Orzegowie

Na Burloch na szlyncuchy. Jutro otwarcie lodowiska!

W najbliższą sobotę turniej jeździecki w klubie Omega w Kochłowicach

Na koń! Sportowy Klub Jeździecki OMEGA zaprasza na zawody

Kasztel w Szymbarku Foto Natalia Pacana Roman

Piękne krajobrazy, majestatyczne góry - karpating zaprasza!

Zdjęcie główne

Nie masz planów na weekend? Odwiedź Rabkę-Zdrój

Basen nowy bytom1

"Mandatów zaufania" coraz więcej. A jak z realizacją?

ZDJĘCIE GŁÓWNE

Odkryj magiczny Szydłów, zwany stolicą śliwki!