Sukces młodych rudzianek w barwach UKKS Katowice. Mistrzynie Polski U13!

Wprawdzie to drużyna dziewcząt UKKS Katowice zdobyła tytuł Mistrza Polski U13, ale powód do dumy jest. Bo w zwycięskim teamie grają cztery młode rudzianki!

W minionym tygodniu w Jarocinie odbyły się Mistrzostwa Polski U13 w piłce nożnej kobiet. Z rozgrywek grupowych dziewczyny wyszły na drugim miejscu w tabeli grupy B, wygrywając w trzech meczach aż dwa razy. Jedyna porażka na koncie, to pojedynek z Beniaminkiem Krosno, gdzie po wyrównanym meczu przegrały w karnych 4-1.

Później już poszło gładko. W półfinale dziewczyny pokonały AZS UJ Kraków 2-0, by w finale wziąć odwet na krośniankach i zwyciężyć 1-0. Tytuł Mistrza Polski U13 dziewcząt trafił do UKKS Katowice i... naszych rudzianek!

Ale to nie koniec sukcesów

Następnego dnia po Mistrzostwach Polski dziewczyny wyjechały na turniej do Steinhagen w Niemczech. I tu znów spisały się wyśmienicie. W Pro-Turnieje Bielefeld nie przegrały żadnego meczu w fazie grupowej. W półfinale przegrały wprawdzie z Essen w rzutach karnych 4-3, ale w walce o trzecie miejsce pokonały gładko VFL Bochum 3-1 i ostatecznie zdobyły miejsce na pudle!

Wyjazd na turniej w Niemczech był spełnieniem marzeń młodych piłkarek. I mimo finansowych trudności - udało się te marzenia zrealizować!

Dziołszki z Rudy Śląskiej - trzy w górnym rzędzie od lewej oraz bramkarka

Może Cię zainteresować:

Rudzianki mają szansę walczyć z niemieckimi gwiazdami. Wesprzyjcie nasze piłkarki!

Autor: Jacek Skorek

15/02/2023

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon