"Stringi" i "beemki" na drogach - policyjna grupa Speed podsumowała rok

Niepozorne, nieoznakowane, kursują po naszych drogach każdego dnia. I każdego dnia widzimy "ściągniętego" na bok kierowcę, a za nim kię stinger lub bmw, które okazały się być radiowozem. I choć kierowcy ostrzegają się przed nimi na różnych portalach, policyjna grupa Speed każdego dnia może liczyć na wynik.

48 policjantów, którzy należą do policyjnej grupy Speed, każdego dnia patrolują śląskie drogi. Działająca od 19 lipca 2019 grupa wyposażona jest w samochody kia stinger i bmw gt oraz "trójki". Dotąd się nie zdarzyło, by któryś kierowca uciekł pościgowi. No, chyba że skrzętnie to zatajono.

Wyniki grupy Speed za 2021 rok

W minionym roku mundurowi grupy Speed skontrolowali 74995 pojazdów i ujawnili niemal 93,5 tysiąca wykroczeń. Do najczęstszych wykroczeń należało przekroczenie prędkości - ponad 61 tysięcy (w tym 876 o powyżej 50 km/h). Wystawili ponad 72 tysiące mandatów karnych, uniemożliwili dalszą jazdę 215 pijanym kierującym, zatrzymali 913 uprawnień do kierowania i 2897 dowodów rejestracyjnych.

Policjanci przypominają, że od 1 stycznia kary za najbardziej niebezpieczne wykroczenia w ruchu drogowym są dużo większe niż w latach ubiegłych. A nierzucający się w oczy patrol Speed może jechać za nami i... mierzyć.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon