Startuje runda wiosenna katowickiej A-klasy. I od razu derby Rudy Śląskiej

Po czteromiesięcznej przerwie rusza wiosenna runda rozgrywek piłkarskich w klasie A. Na początek, w 14. kolejce, już w najbliższą sobotę, zmierzą się drużyny Uranii Ruda Śląska i Wawelu Wirek. Według prognoz... meteorologicznych - ma być słonecznie i 13 stopni, więc dość siedzenia w domu!

GKS Urania Ruda Śląska
Urania podejmie w sobotę wirecki Wawel

Na to długo czekali fani piłki nożnej i rudzkich klubów. Nareszcie rusza runda wiosenna rozgrywek. W pierwszym meczu spotkają się lider tabeli - Urania, z zajmującym siódmą pozycję zespołem z Wirku.

Rundę jesienną kochłowiczanie zamknęli z dorobkiem 34. punktów, oczko nad Orłem Mokre, za to dystansując się poważnie od pozostałych rywali. Trzecia w tabeli Gwiazda Ruda Śląska zgromadziła ich 25. Sobotni rywal Uranii - Wawel Wirek - ma 19 oczek.

Organizatorzy derbowego spotkania zapraszają na stadion przy Tunkla 12 już o godzinie 9. - wtedy na płycie pojawią się grupy młodzieżowe obu drużyn. Po ich szpilu - o godzinie 11. - główny mecz. Czy po pierwszej kolejce lider utrzyma pozycję na szczycie? Zależy od klasy, jaką pokażą gracze z Wirku oraz... wyniku meczu Orła Mokre z UKS Szopienice. Trzymamy kciuki!

W 14. kolejce zagrają też Gwiazda - na wyjeździe - z Józefką Chorzów, Jastrząb Bielszowice podejmie u siebie UKS Ruch Chorzów, a Grunwald, również na wyjeździe - zmierzy się z Naprzodem Lipiny.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon