Starszy rudzianin przestraszył się kontroli i chciał uciec policji

Niedzielna kontrola trzeźwości w Goduli pechowo skończyła się dla blisko 80-letniego mężczyzny, który... przestraszył się patrolu "dmuchającego" kierowców. Zawrócił więc swoją dacię, co od razu wydało się policjantom podejrzane. Reakcja mogła być tylko jedna - ruszyli za uciekającym autem.

Policja poscig

Mimo włączenia sygnałów przez ścigający go radiowóz - kierujący dacią nie reagował i próbował uciekać ulicami Goduli. Po kilku minutach zrezygnował i zatrzymał auto.

- Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się starszy rudzianin, który przyznał się, że rano wypił piwo i nie wiedział czy jest trzeźwy, dlatego chciał uniknąć spotkania z policjantami. Badanie trzeźwości okazało się negatywne. Jedynym przewinieniem była ucieczka i nie zatrzymanie się do kontroli od razu. Mężczyzna został jednak zatrzymany i przekazany śledczym z jedynki, ponieważ niezatrzymanie się do kontroli jest przestępstwem - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

Kierowca uciekający przed Policją musi liczyć się teraz z karą do 5 lat więzienia. Sądy na takie osoby nakładają też bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów nawet na 15 lat. Senior został przesłuchany i usłyszał zarzut, a o jego dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd.

Para patrolowa ruda slaska

Może Cię zainteresować:

Rudzcy "patrolowcy" najlepsi w województwie

Autor: Jacek Skorek

14/06/2024

Teren kopalni Pokoj Ruda Slaska fot 31

Może Cię zainteresować:

1000 mieszkań i tereny zielone powstaną na gruntach po byłej kopalni Pokój w Rudzie Śląskiej. Kto będzie budował?

Autor: Michał Wroński

13/06/2024

Policjant

Może Cię zainteresować:

Jechał skuterem z trzema promilami. Przewrócił się na środku jezdni w Rudzie Śląskiej

Autor: Jacek Skorek

13/06/2024

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon