Stara z nowym oświetleniem

Ulica Stara w Goduli doczekała się nowego oświetlenia. 41 słupów z lampami led za 735 tysięcy złotych rozjaśni mrok tej drogi.

Wprawdzie ulica Stara, to taki boczny łącznik między Chebziem a Godulą, o którym wielu mieszkańców innych dzielnic nawet nie wie, ale jakże często wykorzystywany przez kierowców i pieszych. Problemem od lat było jedno - panująca tu ciemność.

– Brak oświetlenia doskwierał mieszkańcom, zarówno pieszym, jak i kierowcom. Ta inwestycja poprawi bezpieczeństwo, szczególnie teraz, gdy warunki atmosferyczne często są trudne – mówi Michał Pierończyk, prezydent Rudy Śląskiej.

Na odcinku od ul. Joanny do budynku nr 10 już wcześniej funkcjonowało oświetlenie, jednak nie spełniało ono normy w zakresie parametrów oświetleniowych. Teraz cała długość drogi jest oświetlona, a 6 z 41 nowych słupów ustawionych jest przy przejściach dla pieszych.

Na modernizację miejskiego oświetlenia, od 2019 roku, miasto wydało ponad 9,3 miliona złotych, a włączając w to program z lat 2016-19 - już blisko 13 milionów. Nowoczesne oświetlenie uliczne to również oszczędność - szacuje się, że dzięki wszystkim etapom projektu modernizacji można zaoszczędzić rocznie blisko 1,6 tysiąca MWh.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon