Stacja Biblioteka trzeci raz weźmie udział w Industriadzie. Święto Szlaku Zabytków Techniki 2021 będzie 11 września

Święto Szlaku Zabytków Techniki, czyli Industriada, w 2021 r., z powodu epidemii koronawirusa, odbędzie się już po raz drugi nie w czerwcu, jak tradycyjnie, a we wrześniu. Przewidywany termin to 11 września. Kolejny raz obiektem zaprzyjaźnionym Industriady będzie Stacja Biblioteka w Rudzie Śląskiej.

Stacja biblioteka

Stały obiekt Szlaku Zabytków Techniki w Województwie Śląskim w Rudzie Śląskim jest na razie tylko jeden: to Zabytkowa Kolonia Robotnicza Ficinus. Jednak kroku próbuje jej dotrzymać Stacja Biblioteka w Chebziu, która po raz kolejny wygrała konkurs na "obiekt zaprzyjaźniony" 12. edycji Święta Szlaku Zabytków Techniki. Po raz pierwszy Stacja Biblioteka brała udział w Industriadzie w 2019 r.

To oznacza, że załoga Stacji przygotuje dla gości Industriady 2021 swój program, i tym samym weźmie udział w najbliższej edycji Święta Szlaku Zabytków Techniki.

Organizatorem Industriady jest, wyznaczone przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Jako koordynator imprezy ogłosił konkurs na „obiekt zaprzyjaźniony” 12. edycji święta Szlaku Zabytków Techniki. Został on już rozstrzygnięty.

  • Maszynownia Szybu Chrobry I – obiekt zgłoszony przez Miasto Pszów;
  • Pszowska Prochownia – obiekt zgłoszony przez Stowarzyszenie Paramilitarne „Prochownia 1910” z Gliwic;
  • Stacja Biblioteka w Rudzie Śląskiej – obiekt zgłoszony przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Rudzie Śląskiej;
  • Marina Gliwice na Kanale Gliwickim – obiekt zgłoszony przez Excellent Agencję Promocyjno-Usługową Ewa Sternal;
  • Browar Zamkowy Racibórz – obiekt zgłoszony przez Browar Zamkowy sp. z o.o.

Pprzewidywanym terminem tegorocznego industriadowego święta będzie sobota, 11 września. Motywem przewodnim Industriady 2021 jest hasło "Technika. To Was zaskoczy".

Fot. FB Stacja Biblioteka

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon