Sprzedawał podróbki. Wpadł przez pady do konsol.

Dobrze kręcił się interes 32-latka z Rudy, który handlował podrabianą galanterią samochodową i dodatkami motoryzacyjnymi z logo znanych marek. Zaczął też obracać kontrolerami do konsol. Oczywiście dalekimi od oryginału.

To właśnie "lewe" pady do Playstation, sprzedawane jako najoryginalniejsze z oryginalnych, spowodowały, że na policję zaczęły docierać informacje o oszuście.

- Klienci skarżyli się, że zapłacili jak za oryginał, a dostali podróbki. Policjanci postanowili odwiedzić mężczyznę w jego punkcie handlowym w Rudzie - relacjonuje asp. szt. Arkadiusz Ciozak z Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej. - Okazało się, że w sklepiku ma kilkanaście kartonów z akcesoriami motoryzacyjnymi najpopularniejszych marek.

"Dekle" do alufelg, pendrive'y, słuchawki, czapki i wiele innych motoryzacyjnych gadżetów - wszystko z logo znanych marek. Łącznie kilka tysięcy sztuk. Podrabiane były nawet naklejki świadczące o... oryginalności. Mężczyznę czekają zarzuty obrotu podrobionym towarem i nawet dwuletni wyrok. Ale to nie wszystko - czeka go postępowanie karno-skarbowe, a nie wykluczone, że przedstawiciele podrabianych marek też upomną się o swoje należności.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Falszywy policjant

Fałszywy policjant wpadł dzięki czujności...

Podrobki kmp

Sprzedawały podróbki znanych marek w...

Podrobki

Podróbki na targu.

Pożar 2

Za podpalenie i zabójstwo może dostać dożywocie

Internetowi oszuści okradli rudziankę

Oszuści w ataku: nabrany na bitcoin.

Trzezwosc policja

Zaskoczył policjantów. Zobacz czym.

Oszusci internetowi

Kolejni oszukani na OLX. Uwaga na fałszywe...