Spotkania on-line z władzami Rudy Śląskiej. Pierwsze - 29.04. Już można przesyłać pytania

173668911 3855083521214263 5058681406674236248 n

Wracają spotkania władz miasta z mieszkańcami Rudy Śląskiej, które ze względu na koronawirusa musiały zostać zawieszone. Teraz spotkania będą odbywały się jednak w innej formie, bo on-line

- Od początku mojej prezydentury podkreślałam, że dialog z rudzianami jest dla mnie najważniejszy, dlatego nie czekając na koniec pandemii chcę nawiązać do tradycji tych spotkań i zrealizować je w formule on-line – podkreśla prezydent Rudy Śląskiej Grażyna Dziedzic.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 29 kwietnia 2021 r.

Spotkania z mieszkańcami miasta będą odbywały się za pośrednictwem mediów społecznościowych. Pierwsze takie wirtualne spotkanie odbędzie się w czwartek 29 kwietnia o godz. 17:00.

Pytania, na które będzie odpowiadać prezydent miasta wraz z zastępcami, można również przesłać mailem. Do tej pory odbyło się 158 dzielnicowych spotkań z mieszkańcami. Ta forma kontaktu z rudzianami zapoczątkowana została 10 lat temu.

Od ostatniego spotkania prezydent miasta z mieszkańcami minął już ponad rok. Ubiegłoroczna wiosenna seria zakończyła się po trzech spotkaniach.

Odwołanie pozostałych było jedną z pierwszych decyzji, jaką podjęliśmy w związku z zagrożeniem epidemiologicznym, które na początku marca ubiegłego roku pojawiło się w naszym kraju. Nikt z nas nie spodziewał się, że z takim stanem rzeczy będziemy mieli do czynienia tak długo – wskazuje prezydent miasta.

Wobec braku możliwości organizacji spotkań w tradycyjnej formie, władze Rudy Śląskiej zdecydowały się na wykorzystanie innych narzędzi komunikacji do dialogu z mieszkańcami. Teraz o swoich problemach będą mogli poinformować za pośrednictwem transmisji on-line na oficjalnym profilu facebookowym miasta (www.facebook.com/rudaslaska).

W dotychczas organizowanych spotkaniach dzielnicowych udział wzięli:
  • prezydent
  • wiceprezydenci resortowi
  • urzędnicy
  • przedstawiciele rudzkich wodociągów
  • przedstawiciele Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej
- To właśnie te osoby, realizując poszczególne zadania, mają największą wiedzę na ich temat. Przy zgłoszeniu problemów przez mieszkańców mogą – tam, gdzie jest to możliwe - od razu udzielić wyjaśnienia. Obecność fachowców z poszczególnych wydziałów magistratu pozwala na dokładne objaśnienie niektórych zawiłych procedur, którymi obciążony jest samorząd – informuje wiceprezydent Krzysztof Mejer.

Jakie zagadnienia będą poruszone?

Podczas łączenia na żywo będą udzielane odpowiedzi na pytania zadawane w trakcie spotkania w komentarzach. Przewidujemy także możliwość przesyłania zagadnień i problemów do rozwiązania wcześniej, za pośrednictwem maila – wyjaśnia Krzysztof Piecha, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta. - Dotychczas organizowane spotkania poświęcone były sprawom poszczególnych dzielnic. Tym razem zachęcamy do zadawania pytań dotyczących całego miasta - precyzuje.

Jak zapowiadają władze Rudy Śląskiej, kwietniowe spotkanie on-line oprócz poznania największych problemów mieszkańców będzie także okazją do przekazania informacji o sytuacji finansowej miasta oraz o najważniejszych inwestycjach, które będą w tym roku realizowane w Rudzie Śląskiej.

Pytania do pierwszego spotkania, które odbędzie się w czwartek 29 kwietnia o godz. 17:00, można nadsyłać na adres mailowy: prezydent@ruda-sl.pl do 19 kwietnia br.

Dotychczasowe spotkania dzielnicowe z władzami miasta, odbywające się zawsze wiosną i jesienią, to inicjatywa prezydent Grażyny Dziedzic, która zapoczątkowana została w 2011 roku. Do tej pory odbyło się 158 takich zebrań dzielnicowych. W sumie wzięło w nich udział już ponad 7 tys. osób. Ostatnie takie spotkanie miało miejsce 9 marca 2020 r. w Bielszowicach.

fot. facebook/Grażyna Dziedzic

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Spotkanie 29 04 21 1

Pierwsze spotkanie on-line z Grażyną Dziedzic

Zbiórka dla Ukrainy Ruda Śląska

Mieszkańcy Rudy zasypali darami dla Ukraińców szkołę

Regionalizm

Jak zainteresować młodzież śląskością i tradycją regionalną?

Ruda Śląska. Termomodernizacja budynków

Termomodernizacja budynków w Rudzie Śląskiej

Lady D 1 2

Rudzka "Lady D" - Małgorzata Kubela

Święto miasta Ruda Śląska

Obchody ustanowienia herbu i patronki miasta

Pracownia3

Zielone Pracownie w dwóch szkołach