Spektakl „Gita story – śląska komedia muzyczna” już w piątek i to online

„Gita story – śląska komedia muzyczna” to produkcja teatralna Miejskiego Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej, posiadająca lokalny koloryt. Przedstawienie zobaczymy jednak nie na deskach MCK, a na ekranie komputera.

Gita story online 11 12 2020 1

Autorem sztuki jest aktor i reżyser Zbigniew Stryj, dyrektor artystyczny Teatru Nowego w Zabrzu. Akcja „Gita story” toczy się w latach 60. ubiegłego wieku w Rudzie Śląskiej. Głównym bohaterem jest Bynek, szczery, dobry ślonski synek. Zdzich, choć przybył z Łodzi, pracuje razem z Bynkiem, przyjaźnią się i rozmawiają wiele o życiu, w tym oczywiście – a jakże – o kobietach! Suwnicowo Gita wpadła Zdzichowi fest w łoko… ale czy chłopak spoza Śląska ma u niej szanse? I czy intencje Zdzicha są naprawdę szczere? Gita także szuka miłości, pod czujnym okiem kamratek z placu – Lusi i Kristy. No i jest jeszcze ojciec… Kogo on widziałby u boku swoij jedynej cery? Hanysa ze Rudy czy hoteloka z Łodzi? Warto dodać, że w rozwiązaniu tych wszystkich trudnych dylematów ważną rolę odegra… stracony lać. Zwłaszcza, że nawet na Janasa nie do sie kupić nowych!

Jednym słowem „Gita Story” to ciepła, swojska opowieść o Śląsku, jego mieszkańcach i wartościach, opowiedziana przezabawnymi dialogami i piosenkami śląsko – polskimi. Spektakl został zaprezentowany już kilkanaście razy i został dobrze przyjęty przez publiczność. Tym razem będzie można go zobaczyć 20 listopada 2020 o godz. 18.00 i 4 grudnia 2020 o godz. 18.00 on-line na kanale MCK na YouTube. Jak wyjaśniają przedstawiciele MCK, bilet kosztuje 5 zł, a można go kupić na stronie www.mckrudasl.pl. Godzinę przed rozpoczęciem przedstawienia kupujący na podany wcześniej adres e-mail otrzyma link bezpośredni do transmisji, która rozpocznie się o godz. 18.00. W przypadku problemów, należy skontaktować się z MCK, pisząc maila na adres: promocja@mckrudasl.pl i/lub messengerem poprzez profil MCK na Facebooku.

MCK wyjaśnia też, że spektakl prezentowany on-line jest materiałem archiwalnym z udziałem publiczności, nagranym wyłącznie na potrzeby MCK. Jakość nagrania jest dobra, ale nie jest jednocześnie nagraniem teatru telewizji.

Zobaczcie spot!

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Spotkanie z autorką - w czwartek w Bibliotece Ficinus

Twórczy czwartek z Gabrielą Anną Kańtor. Ficinius zaprasza

Długo tu mam jeszcze siedzieć, panie reżyserze?

Aktorzy, kamery, światło-Aquadrom zmienił się w plan filmowy

Płyta vinylowa

Powrót do przeszłości w rockowym stylu. W Stacji Biblioteka

Wystawę oglądać można do 12 grudnia

Wernisaż wystawy „Rudzka Jesień” w Muzeum Miejskim

Bezrobotni w biedaszybie w Wirku

Wirek 1932: Śmierć bezrobotnego.

176057560 3872277262828222 1099544092933367166 n

Karol Godula i Joanna Gryzik na nowej wystawie

Library 1147815 1280

Książki czekają na małych czytelników