Smaczny i zdrowy ten najnowszy iphone... Dzięki szybkiej reakcji rudzianin odzyska pieniądze za fałszywą przesyłkę

To była okazja, obok której nie można było przejść obojętnie. Najnowszy iphone 14 pro max za 5 tysięcy złotych? Trzeba brać! I tak zrobił mieszkaniec Rudy Śląskiej, który wspaniałą ofertę znalazł na OLX.

KMP Ruda Śląska
Marchewki są zdrowe, ale nie za 5 tysięcy złotych :D

Kiedy ceny nowego, flagowego modelu iphone'a wahają się w zależności od wersji od ponad 7 do nawet ponad 10 tysięcy złotych - grzechem byłoby nie skorzystać z oferty za 5 tysięcy. Mieszkaniec naszego miasta był jednak zapobiegliwy. Wybrał dostawę kurierem z płatnością za pobraniem, by nie dać się nabrać. Paczka przyjechała, zapłacił kurierowi i zaczął się pełen emocji proces rozpakowywania nowego nabytku. Emocje jednak opadły, gdy w pudełku najpierw zobaczył opakowanie z innego telefonu, a w nim - zamiast wymarzonego aparatu znalazł... dwie spore marchewki!

- Mężczyzna szybko zadzwonił do operatora usług kurierskich, który wstrzymał dyspozycję przelewu pieniędzy dla nadawcy. Następnie przyniósł paczkę z zawartością na rudzki komisariat i zgłosił sprawę. Oszusta czeka teraz postępowanie karne - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

Dzięki przytomności i szybkiej reakcji - rudzianin nie dał się oszukać. Stracił wprawdzie "okazję", ale nie stracił pieniędzy.

- Szczególnie przed świętami dwa razy zastanówcie się, czy okazyjna cena jest naprawdę okazją. To właśnie w tym okresie wszelkiej maści oszuści żerują na zakupowej gorączce i oferują w Internecie "okazje", na które daje się nabrać wielu kupujących - apelują policjanci.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

48-latek nękał swoją byłą. Wreszcie nie wytrzymała

Nękał swoją byłą partnerkę aż trafił za kratki

Autobus linii 146 taranuje rogatki w Wirku

Co tam szlabany. Rozkład jazdy ważniejszy!

Policja szuka świadków potrącenia w Kochłowicach

Świadkowie potrącenia z początku grudnia poszukiwani

Ulubione miejsce drogówki - gazownia przy 1-go Maja

Trzeci w tym tygodniu stracił prawo jazdy za prędkość

Z4

Chcieli zaimponować dziewczynom i zniszczyli pasiekę

Hulajnogą z 3 promilami? W Rudzie się da :)

Rekordzista! Z promilami na hulajnodze

Nielegalny salon gier w Rudzie Śląskiej

Zlikwidowali nielegalny salon gier przy postoju taksówek