Smaczny i zdrowy ten najnowszy iphone... Dzięki szybkiej reakcji rudzianin odzyska pieniądze za fałszywą przesyłkę

To była okazja, obok której nie można było przejść obojętnie. Najnowszy iphone 14 pro max za 5 tysięcy złotych? Trzeba brać! I tak zrobił mieszkaniec Rudy Śląskiej, który wspaniałą ofertę znalazł na OLX.

KMP Ruda Śląska
Marchewki są zdrowe, ale nie za 5 tysięcy złotych :D

Kiedy ceny nowego, flagowego modelu iphone'a wahają się w zależności od wersji od ponad 7 do nawet ponad 10 tysięcy złotych - grzechem byłoby nie skorzystać z oferty za 5 tysięcy. Mieszkaniec naszego miasta był jednak zapobiegliwy. Wybrał dostawę kurierem z płatnością za pobraniem, by nie dać się nabrać. Paczka przyjechała, zapłacił kurierowi i zaczął się pełen emocji proces rozpakowywania nowego nabytku. Emocje jednak opadły, gdy w pudełku najpierw zobaczył opakowanie z innego telefonu, a w nim - zamiast wymarzonego aparatu znalazł... dwie spore marchewki!

- Mężczyzna szybko zadzwonił do operatora usług kurierskich, który wstrzymał dyspozycję przelewu pieniędzy dla nadawcy. Następnie przyniósł paczkę z zawartością na rudzki komisariat i zgłosił sprawę. Oszusta czeka teraz postępowanie karne - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

Dzięki przytomności i szybkiej reakcji - rudzianin nie dał się oszukać. Stracił wprawdzie "okazję", ale nie stracił pieniędzy.

- Szczególnie przed świętami dwa razy zastanówcie się, czy okazyjna cena jest naprawdę okazją. To właśnie w tym okresie wszelkiej maści oszuści żerują na zakupowej gorączce i oferują w Internecie "okazje", na które daje się nabrać wielu kupujących - apelują policjanci.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Okres wakacyjny to raj dla włamywaczy

Uwaga! Złodzieje oznaczają mieszkania!

Zatrzymani trafili do aresztów i więzień

Na święta poszukiwani wracają do domów. 15 zatrzymanych

Śmiertelne potrącenie na ulicy Tunkla

Tragiczne potrącenie na Tunkla

Pijany bytomianin miał prawie półtora promila

Prędkość i promile na rudzkich drogach

Mężczyzna był poszukiwany przez trzy sądy

Poszukiwały go sądy trzech miast. Wpadł w Rudzie Śląskiej

NURD to nie tylko bat na kierowców

Dziś akcja NURD - więcej policji w okolicach przejść

Dziś od świtu do zmierzchu trwa akcja "Motocykl"

Dziś akcja "Motocykl". Ostrożnie!