Ślązak, który nie porzucił swojej ojczyzny. Krzysztof Respondek to gwiazda kabaretu i telewizji. Rozmowa wideo

Krzysztof Respondek, znany w Polsce aktor, wokalista, kabareciarz opowiedział nam o swoim dzieciństwie w małym miasteczku na Śląsku. Zdradził, skąd czerpie pomysły na skecze Kabaretu Rak, dlaczego się "wykoleił", czy czuje się Ślązakiem, gdzie obecnie mieszka i dlaczego hoduje pewien oryginalny gatunek ptaków. Zapraszamy do obejrzenia rozmowy wideo z Krzysztofem Respondkiem.

ARC
Krzysztof Respondek

Krzysztofa Respondka zna cała Polska. Jeśli nie z Kabaretu Rak, w którym występuje z Krzysztofem Hanke, to z serialu "Barwy szczęścia" czy z programu "Jak oni śpiewają", który zresztą wygrał.

Krzysztof Respondek nie porzucił Śląska

Mimo ogólnopolskiej sławy, Krzysztof Respondek nie porzucił Śląska i Tarnowskich Gór. Nam mówi, dlaczego wciąż mieszka z rodziną na Śląsku, czemu uważa to miejsce za najlepsze dla siebie.

- Nie wyobrażam sobie mieszkania w dużym mieście. Moja rodzina jest typowo śląska, z dziada pradziada. Zaczynamy mieć swoje poczucie inności w tym kraju. Kiedyś bycie Ślązakiem uważano za coś gorszego. Teraz to się zmienia, jest moda na śląskość. To jest piękne - mówi Krzysztof Respondek w naszym wywiadzie wideo.

Teraz pracuje w Teatrze Rozrywki w Chorzowie nad nową rolą

Krzysztof Respondek, zatrzymany w domu przez pandemię, już znowu się rozkręca. Tęsknił za publicznością, za występami. Nawet powrócił do teatru, gdzie kiedyś zdobywał laury.

- Po wielu latach wróciłem na deski macierzystego teatru, Teatru Rozrywki. Zaproszono mnie do roli Gepetta w musicalu "Pinokio". Zapraszam wszystkich we wrześniu na premierę - zachęca Krzysztof Respondek.

Zobaczcie rozmowę wideo z Krzysztofem Respondkiem.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Stowarzyszenie MusicALL zawiesza działalność

Pożegnanie MusicALL. Stowarzyszenie zawiesza działalność

Bieszczadzka Stodoła Zdjęcie Główne

Poznaj całoroczne apartamenty w samym sercu Bieszczad

Zdjęcie Główne

Poznaj fascynujący świat Papugarni Carmen w Katowicach

Zdjęcie Główne

Studia dla dorosłych, dla dzieci oraz kursy szyte na miarę!

Akuku8

Chcesz pomóc? Akuku czeka!

ZDJĘCIE GŁÓWNE

Odkryj magiczny Szydłów, zwany stolicą śliwki!

Muzeum Powstań Śląskich Zdjęcie Główne

Odwiedź Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach