Ślązak, który nie porzucił swojej ojczyzny. Krzysztof Respondek to gwiazda kabaretu i telewizji. Rozmowa wideo

Krzysztof Respondek, znany w Polsce aktor, wokalista, kabareciarz opowiedział nam o swoim dzieciństwie w małym miasteczku na Śląsku. Zdradził, skąd czerpie pomysły na skecze Kabaretu Rak, dlaczego się "wykoleił", czy czuje się Ślązakiem, gdzie obecnie mieszka i dlaczego hoduje pewien oryginalny gatunek ptaków. Zapraszamy do obejrzenia rozmowy wideo z Krzysztofem Respondkiem.

ARC
Krzysztof Respondek

Krzysztofa Respondka zna cała Polska. Jeśli nie z Kabaretu Rak, w którym występuje z Krzysztofem Hanke, to z serialu "Barwy szczęścia" czy z programu "Jak oni śpiewają", który zresztą wygrał.

Krzysztof Respondek nie porzucił Śląska

Mimo ogólnopolskiej sławy, Krzysztof Respondek nie porzucił Śląska i Tarnowskich Gór. Nam mówi, dlaczego wciąż mieszka z rodziną na Śląsku, czemu uważa to miejsce za najlepsze dla siebie.

- Nie wyobrażam sobie mieszkania w dużym mieście. Moja rodzina jest typowo śląska, z dziada pradziada. Zaczynamy mieć swoje poczucie inności w tym kraju. Kiedyś bycie Ślązakiem uważano za coś gorszego. Teraz to się zmienia, jest moda na śląskość. To jest piękne - mówi Krzysztof Respondek w naszym wywiadzie wideo.

Teraz pracuje w Teatrze Rozrywki w Chorzowie nad nową rolą

Krzysztof Respondek, zatrzymany w domu przez pandemię, już znowu się rozkręca. Tęsknił za publicznością, za występami. Nawet powrócił do teatru, gdzie kiedyś zdobywał laury.

- Po wielu latach wróciłem na deski macierzystego teatru, Teatru Rozrywki. Zaproszono mnie do roli Gepetta w musicalu "Pinokio". Zapraszam wszystkich we wrześniu na premierę - zachęca Krzysztof Respondek.

Zobaczcie rozmowę wideo z Krzysztofem Respondkiem.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon