Ślązacy i nie tylko - w sobotnim marszu. "Pokażmy siłę świadomych ludzi" - mówią organizatorzy

Już jutro, w sobotę, 14 sierpnia o godzinie 14. - ulicami Rudy Śląskiej ruszy Defilada Świadomych Ślązaków. Jej cel - "pokazać, że jesteśmy weseli i nie boimy się żadnej pseudopandemii. I jednocześnie pokazać siłę Śląska i odwagę mieszkańców".

Defilada

Przeciw niszczeniu polskich kopalń, rolnictwa, przeciw segregacji sanitarnej i przeciw kolejnym lockdownom. W czterech kolumnach pieszych, przy akompaniamencie muzyki harcerskiej, przez Rudę Śląską przejdzie Defilada Świadomych Ślązaków. Start marszu - przed Hutą Pokój w Rudzie Śląskiej o godzinie 14.30, przejście ulicami miasta, by osiągnąć cel - kopalnię Halemba - około godziny 17. Planowany czas zakończenia defilady - 18.30.

- Zapraszamy muzyków i orkiestry, które chcą wystąpić przed publicznością bez segregacji sanitarnej, bo nie popierają faszystowskich metod i rozumieją, że muzyka ma łączyć a nie dzielić. Celem defilady jest pokazanie, że nie damy się zastraszyć reżimowemu rządowi, nie pozwolimy na niszczenie polskiego górnictwa, hutnictwa, rolnictwa, łowiectwa ani żadnych sektorów gospodarki. Bo wszystko, co jest w Polsce - jest własnością narodu a nie bandy skorumpowanych polityków! - mówią organizatorzy defilady. - To jest nasze bogactwo naturalne i nikt nam tego nie odbierze. Defilada będzie miała charakter pokojowy, więc zapraszamy z całymi rodzinami nawet z dziećmi, zgromadzenie jest zarejestrowane w urzędzie miasta i jest w pełni legalne. Zapraszamy wszystkich, którzy nie ulegli propagandzie rządu i chcą żyć w wolnej Polsce oraz tych, którym los ojczyzny nie jest obojętny. Stańmy wszyscy ramię w ramię dla dobra naszych dzieci, wnuków i nas samych.

Organizatorzy zapraszają do marszu również "mundurowych". Swój udział potwierdzili harcerze i górnicy oraz organizacje wolnościowe. Zaproszeni zostali strażacy i wojskowi.

- Kopalnie w Polsce są potrzebne, nie możemy dopuścić do ich zlikwidowania po to by kupować węgiel z zagranicy i płacić za energię znacznie drożej. Stańmy w obronie kopalni i w obronie wolności i przeciw reżimowej władzy. Dość działania na szkodę Państwa i na szkodę ludzi! - nawołują. - Organizatorami Defilady Świadomych Ślązaków są wolni ludzie, którzy niejednokrotnie byli na protestach, na marszach o wolność w innych miastach, również w Warszawie, wiec teraz trzeba wspomóc ich swoją obecnością w Rudzie Śląskiej. Do protestu w Rudzie Śląskiej oficjalnie dołącza Strajk Przedsiębiorców.

Do marszu może dołączyć każdy mieszkaniec województwa śląskiego.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Liscie1

Wszędzie opadłe liście. Jedni grabią, inni czekają

Regionalizm

Jak zainteresować młodzież śląskością i tradycją regionalną?

Ela

Pomaga innym, teraz sama potrzebuje pomocy

Wielki pien fryna

Śląska Lokacja Filmowa 2021 - Wielki Piec w Rudzie Śląskiej

Chorzow odpady komunalne

Od 1 czerwca odpady z miasta będzie odbierać nowa firma

Ulica Żeleńskiego, Ruda Śląska

Dziurawa ul. Żeleńskiego utrudnia życie

Spotkanie 29 04 21 1

Pierwsze spotkanie on-line z Grażyną Dziedzic