Siódma edycja Ogrodów Śniadaniowych w Miejskim Centrum Kultury rozpoczyna się już w weekend. W programie sporo atrakcji

W sobotę, 2 lipca, w ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury im. Henryka Bisty odbędzie się siódma edycja „Ogrodu Śniadaniowego”. Wśród atrakcji – między innymi animacje, warsztaty i gry.

Jacek Skorek
Ogród Śniadaniowy w MCK zawsze przyciąga tłum dzieci i rodziców
– Spotkania w ramach „Ogrodu Śniadaniowego” zawsze cieszą się wielkim zainteresowaniem mieszkańców, bo nasz ogród to miejsce spokojne, przyjazne i wprost idealne na sobotnie śniadanie w plenerze. W tym roku znowu przygotowaliśmy moc atrakcji, żeby każdy mógł sobie wybrać to, co najbardziej go zainteresuje – podkreśla Katarzyna Furmaniuk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej.

Każde z lipcowych spotkań odbywać się będzie w soboty w godz. od 11 do 13. Podczas pierwszego spotkania – w najbliższy weekend, odbędą się między innymi animacje dla dzieci pt. „Baśniogród”, gry i zabawy z językiem angielskim, porady kosmetyczne czy warsztaty plastyczne. Dzieci będą mogły korzystać także z „Czytelni pod chmurką”.

– Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję także skorzystać z warsztatów tanecznych ze „Starszakami”, wziąć udział w prezentacji stroju ludowego i pokazie kolekcji akordeonów Józefa Osmendy oraz modeli zrobionych z zapałek przez Janusza Urbańskiego. Na tym jednak nie koniec atrakcji. Dzieciaki poznają policyjną maskotkę – sierżant Rudą oraz zobaczą, jak wygląda policyjny radiowóz, a także spotkają się z Moniką Czoik-Nowicką, autorką wierszy i bajek. O atrakcje zadbają także rudzcy harcerze, którzy przygotują animacje dla dzieci oraz Akademia Piłkarska Boomerang – wymienia Patrycja Ryguła-Mańka z Miejskiego Centrum Kultury.

Po raz pierwszy ogród Miejskiego Centrum Kultury stał się miejscem zabaw najmłodszych i odpoczynku ich rodziców latem 2015 roku. W każdą lipcową sobotę dzieci pod opieką animatorów brały udział w zajęciach plastycznych i ruchowych, spotkaniach z historią i bajką. Atrakcjami „Ogrodu Śniadaniowego” były także zajęcia fitness, samoobrony, salsy i jogi pod chmurką, a także fotobudka czy pokaz wozów bojowych.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon