Seniorze, skorzystaj z bezpłatnego dowozu do punktu szczepień

Dziś, 15 stycznia, rusza rejestracja powszechnych szczepień przeciw COVID-19. W grupie osób, które jako pierwsze otrzymają szczepionkę znajdują się wyłącznie seniorzy po 80. roku życia. Ich rejestracja potrwa do 21 stycznia. W Rudzie Śląskiej mogą oni skorzystać z bezpłatnego dowozu do punktów szczepień.

Szczepieni

Wielu seniorów ma kłopoty z poruszaniem się, co może utrudnić dotarcie do punktu szczepień. Panująca obecnie zimowa aura, niskie temperatury oraz śliskie drogi mogą dodatkowo wpłynąć zniechęcająco na podjęcie decyzji o szczepieniu. Rudzianie znaleźli jednak na to sposób, a magistrat zapewni osobom 80+ możliwość bezpłatnego dowozu na szczepienie. Miasto zagwarantowało specjalny samochód dostosowany do przewożenia osób niepełnosprawnych, który podjedzie pod dom i zawiezie na szczepienie.

Jak skorzystać z bezpłatnego dowozu na szczepienie?

  • Zgłoszenia będą przyjmowane pod nr telefonu: 32 248 63 58
  • oraz z wykorzystaniem bezpłatnej infolinii 800 158 800,
  • Możliwy jest też kontakt z CZK poprzez e-mail: wzk@ruda-sl.pl.

Dowóz osób niepełnosprawnych i mających trudności w poruszaniu się organizowany będzie za pośrednictwem Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Ruda Śląska.

Dzięki współpracy z Ośrodkiem św. Elżbieta Caritas Archidiecezji Katowickiej oraz Ośrodkiem Najświętsze Serce Jezusa Caritas Archidiecezji Katowickiej będziemy mogli skorzystać ze specjalnych samochodów dostosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych. Transport do punktów szczepień organizowany będzie z zachowaniem wszelkich środków ostrożności – zapewnia Roman Dymek, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta.

Warto zapisywać się na transport co najmniej z jednodniowym wyprzedzeniem.

Po 80-latkach rejestrować na szczepienia będą mogły się osoby, które skończyły 70 lat, a 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Tuż po nich kolejne grupy wiekowe będą mogły przystąpić do rejestracji i szczepień, które będą realizowane w 19 punktach na terenie miasta.

Jak zarejestrować się na szczepenie?

  • Można zadzwonić na całodobową i bezpłatną infolinię – 989. Aby się zapisać należy podać numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Podczas rejestracji trzeba wybrać dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie na podany numer zostanie wysłany SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.
  • Można też skontaktować się z wybranym punktem szczepień. Dane teleadresowe punktów szczepień w całej Polsce dostępne są na stronie "Mapa punktów szczepień".
  • Można zarejestrować się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na stronie Internetowego Konta Pacjenta.

Ostatni sposób rejestracji wymaga posiadania Profilu Zaufanego. Jeżeli go nie mamy, możemy skontaktować się z infolinią NFZ, z wybranym punktem szczepień lub skorzystać ze wsparcia swojej przychodni – wyjaśnia Roman Dymek, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego.

fot. pixabay.com

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Liscie1

Wszędzie opadłe liście. Jedni grabią, inni czekają

Wizualizacja parku handlowego i teren, gdzie powstanie

Nowy park handlowy powstanie w Rudzie Śląskiej

las

W mieście planowane są wycinki drzew

Syrena gliwice

20 maja trening systemu alarmowania

Nowy budynek SP nr 17 w Rudzie Śląskiej

Nowy budynek szkoły w Bielszowicach

FB IMG 1620121606811

Otwarcie powszechnych punktów szczepień