Seans w cyklu Akademia Seniora w Patrii. Oczywiście nie tylko dla seniorów

Kino Patria zaprasza na seans z cyklu Akademia Seniora. W tym miesiącu na ekranie naszego nowobytomskiego studyjnego kina będzie można zobaczyć film "W gorsecie".

Kino Patria
W GORSECIE - opowieść o Sisi

O tym filmie mówią, że jest wibrujący, błyskotliwy i obdarty z laurkowego pudru. "W gorsecie" opowiada o perypetiach Sisi – skandalistki, rewolucjonistki i najbardziej intrygującej kobiety tamtej epoki. To pokazana z pazurem ponadczasowa i uniwersalna opowieść o wolności.

- Piękna i charyzmatyczna Sisi po ponad dwóch dekadach ma już serdecznie dość spiętego świata austriackiej monarchii, a reprezentowanie cesarstwa to ostatnia rzecz, na jaką ma ochotę. O wiele bardziej ekscytująca wydaje jej się dekadencja – wyrusza więc w wielką podróż po Europie, aby spotkać się z dawnymi przyjaciółmi i rozniecić na nowo dawne fascynacje. Jednak dworskie obowiązki wzywają ją z powrotem, a jej próby uczynienia życia bardziej ekscytującym wywołują szok i zgorszenie. Czy Sisi wymyśli sposób na to, by mogła żyć tak, jak naprawdę chce? - mówi zapowiedź filmu.

Akademia Seniora w Patrii

- Akademia Seniora to wspólny pomysł kierowniczki i właścicielki kina „Patria” - Ewy Brzezińskiej–Dłóciok i Renaty Dudy oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Krystyny Niestrój z ramienia tegoż. Akademia Seniora zaczęła działać w roku 2015, prezentując raz w miesiącu wybrany przez Ewę obraz w porozumieniu z osobą prowadzącą prelekcję przed obejrzanym filmem. Pierwszą prelegentką była Reneta Duda, a kontynuuje to działanie Wiesława Żurek - mówi Krzysztof Kasprzyk z Fundacji Kina Patria.

Filmowe spotkanie Akademii Seniora zaczyna się 14 kwietnia o 16.30 - dla chcących posłuchać prelekcji, a o godzinie 17.00 rozpoczyna się film. Cena biletu - 14 zł.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon