Seans w cyklu Akademia Seniora w Patrii. Oczywiście nie tylko dla seniorów

Kino Patria zaprasza na seans z cyklu Akademia Seniora. W tym miesiącu na ekranie naszego nowobytomskiego studyjnego kina będzie można zobaczyć film "W gorsecie".

Kino Patria
W GORSECIE - opowieść o Sisi

O tym filmie mówią, że jest wibrujący, błyskotliwy i obdarty z laurkowego pudru. "W gorsecie" opowiada o perypetiach Sisi – skandalistki, rewolucjonistki i najbardziej intrygującej kobiety tamtej epoki. To pokazana z pazurem ponadczasowa i uniwersalna opowieść o wolności.

- Piękna i charyzmatyczna Sisi po ponad dwóch dekadach ma już serdecznie dość spiętego świata austriackiej monarchii, a reprezentowanie cesarstwa to ostatnia rzecz, na jaką ma ochotę. O wiele bardziej ekscytująca wydaje jej się dekadencja – wyrusza więc w wielką podróż po Europie, aby spotkać się z dawnymi przyjaciółmi i rozniecić na nowo dawne fascynacje. Jednak dworskie obowiązki wzywają ją z powrotem, a jej próby uczynienia życia bardziej ekscytującym wywołują szok i zgorszenie. Czy Sisi wymyśli sposób na to, by mogła żyć tak, jak naprawdę chce? - mówi zapowiedź filmu.

Akademia Seniora w Patrii

- Akademia Seniora to wspólny pomysł kierowniczki i właścicielki kina „Patria” - Ewy Brzezińskiej–Dłóciok i Renaty Dudy oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Krystyny Niestrój z ramienia tegoż. Akademia Seniora zaczęła działać w roku 2015, prezentując raz w miesiącu wybrany przez Ewę obraz w porozumieniu z osobą prowadzącą prelekcję przed obejrzanym filmem. Pierwszą prelegentką była Reneta Duda, a kontynuuje to działanie Wiesława Żurek - mówi Krzysztof Kasprzyk z Fundacji Kina Patria.

Filmowe spotkanie Akademii Seniora zaczyna się 14 kwietnia o 16.30 - dla chcących posłuchać prelekcji, a o godzinie 17.00 rozpoczyna się film. Cena biletu - 14 zł.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Film Sundown poprzedzi prelekcja Daniela D. Knapika

Kino z psychologią w Patrii. Film i rozmowy o życiu

Opiekun w Kinie Patria będzie wyświetlany do 13 kwietnia

Kino Patria zaprasza na film "Opiekun"

Patria zyskała poważne wsparcie. Powstała Fundacja Kina Patria

Fundacja wesprze "Patrię" w Rudzie Śląskiej

"Tonia" w reżyserii Marcina Bortkiewicza dziś w nowobytomskiej "Patrii"

Brak planów na wieczór? Może do "Patrii"?

Sabina

Możecie jeszcze oddać głos na Sabinę

Tegoroczna "Tabulka" trtafiła do Alojzego Lysko

Alojzy Lysko laureatem rudzkiej "Tabulki"

Ruda Śląska Wielki Piec 3 fot Miasto Ruda Śląska

Wielki Piec w konkursie na Śląską Lokację Filmową 2021