Są jeszcze wolne miejsca w przedszkolach - w czwartek rekrutacja uzupełniająca

Elektroniczna rekrutacja uzupełniająca do rudzkich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych ruszy 1 czerwca. Oferta skierowana jest do rodziców dzieci w wieku od 3 do 6 lat z Rudy Śląskiej.

Szkoła Podstawowa nr 20 im. Marii Konopnickiej w Rudzie Śląskiej
Co najbardziej lubiliście w przedszkolu?

1 czerwca 2023 r. od godziny 8.00 rodzice mogą jeszcze zarejestrować swoje pociechy do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej wskazując, które biorą pod uwagę - czyli tworząc listę preferencji. Na liście można wskazać maksymalnie trzy przedszkola, po uszeregowaniu ich od tego najbardziej preferowanego. Oczywiście dotyczy to tych, którym nie udało się znaleźć miejsca podczas rekrutacji podstawowej.

– Zachęcam wszystkich rodziców do tego, by zapoznali się z listą placówek, które dysponują wolnymi miejscami i zapisania swoich pociech. Czas spędzony w przedszkolu to ważny etap w edukacji dziecka, ale przede wszystkim nabywanie doświadczeń w zakresie rozwoju fizycznego, emocjonalnego, społecznego i poznawczego - mówi Anna Krzysteczko, wiceprezydent ds. społecznych.

Po wprowadzeniu danych do systemu należy wydrukować wniosek wraz z odpowiednimi dokumentami dostarczyć do przedszkola lub szkoły pierwszego wyboru - placówki, która została umieszczona na pierwszym miejscu listy preferencji. Rodzice mają na to czas do 9 czerwca 2023 r. do godz. 15.00.

Wolne miejsca w przedszkolach są jeszcze w:

  • Miejskim Przedszkolu nr 30 im. Bajkowej Krainy – lokalizacja przy ul. Szkolnej 22,
  • Miejskim Przedszkolu nr 31 przy ul. Plebiscytowej 9,
  • Miejskim Przedszkolu nr 34 przy. ul Kamiennej 46,
  • Miejskim Przedszkolu nr 35 przy ul. Ludwika Zamenhofa 3,
  • Miejskim Przedszkolu nr 45 przy ul. Bolesława Chrobrego 6,
  • Miejskim Przedszkolu nr 47 z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Emila Szramka 7,
  • Oddziale przedszkolnym Szkoły Podstawowej nr 20 im. Marii Konopnickiej przy ul. Wyzwolenia 11.

TU ZNAJDZIECIE LINK DO ELEKTRONICZNEGO ZGŁOSZENIA DZIECKA

Ogłoszenie "wyników" będzie 19 czerwca o godzinie 8.00. Rodzice dzieci zakwalifikowanych będą musieli do 23 czerwca 2023 r. do godz. 15.00 potwierdzić wolę przyjęcia w placówce zakwalifikowania, dostarczając do tej placówki odpowiednie oświadczenie.

Rekrutacja uzupełniająca zakończy się 28 czerwca 2023 r. i wtedy zostaną opublikowane listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

Rodzice dzieci nieprzyjętych w wyniku rekrutacji uzupełniającej będą mogli we wrześniu podjąć próbę zapisania dziecka do przedszkola, pod warunkiem, że będzie dysponowało wolnym miejscem. Od 1 września 2023 r. to dyrektor placówki będzie decydował o przyjęciu dziecka do przedszkola.

W tym roku szkolnym do rudzkich przedszkoli uczęszcza 4393 dzieci.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon