Ruszyły szczepienia na COVID-19. Zaszczepicie się?

W niedzielę, 27 grudnia, rozpoczęto szczepienie medyków przeciwko COVID-19, a dziś rozpoczyna się szeroka dystrybucja szczepionki.

Vaccination 2722937 1280


Tylko dziś do Polski przyleciało 300 tysięcy dawek, które niebawem trafią do ponad 250 kolejnych szpitali.

Dziś rozpoczynamy szeroką dystrybucję szczepionki przeciwko COVID-19. (…) Walka z wirusem to walka o każdą godzinę, o każdy dzień. Dlatego zdecydowaliśmy się być w pierwszej grupie państw, które szczepią obywateli ¬– powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas briefingu prasowego na lotnisku im. Fryderyka Chopina.

Wczoraj miały miejsce pierwsze szczepienia medyków w Polsce. W naszym województwie jako pierwsi szczepionkę otrzymali dr Dorota Blat ze szpitala MSWIA w Katowicach, Paweł Mieszczański, Włodzimierz Mazur i Piotr Gazda. W sumie do szczepienia zgłosiło się w tym szpitalu 150 osób.Warto dodać, że 28 grudnia trwają zapisy na szczepienia dla pozostałych medyków, co oznacza, że już tylko do dziś szpitale węzłowe mają czas na zebranie list chętnych na szczepienie. Osoby te muszą być zatrudnione w placówkach wytypowanych do szczepienia w etapie „0” oraz muszą wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Do szczepień zachęcają też przedstawiciele władz miasta.

Z powodu koronawirusa nie mogłem być na ślubie mojego syna, nie mogłem zrobić wielu innych rzeczy, w tym wystartować w Dublin Marathon. Miał to być pierwszy moj maraton po operacji kolana. Mam już dość tego wirusa! Dlatego decyzję podjąłem już dawno. Zaszczepię się tak szybko, jak będzie to możliwe. Wszystkich Was również zachęcam do tego samego – przyznaje Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej.

fot. pixabay.com

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Regionalizm

Jak zainteresować młodzież śląskością i tradycją regionalną?

Ruda Śląska. Termomodernizacja budynków

Termomodernizacja budynków w Rudzie Śląskiej

Lady D 1 2

Rudzka "Lady D" - Małgorzata Kubela

alkohol

Koniec z nocną sprzedażą alkoholu!

Święto miasta Ruda Śląska

Obchody ustanowienia herbu i patronki miasta

Pracownia3

Zielone Pracownie w dwóch szkołach

182769576 327778855584343 6565348352328780700 n

Zbiórka plastikowych zakrętek w Kochłowicach