Ruszyły szczepienia na COVID-19. Zaszczepicie się?

W niedzielę, 27 grudnia, rozpoczęto szczepienie medyków przeciwko COVID-19, a dziś rozpoczyna się szeroka dystrybucja szczepionki.

Vaccination 2722937 1280


Tylko dziś do Polski przyleciało 300 tysięcy dawek, które niebawem trafią do ponad 250 kolejnych szpitali.

Dziś rozpoczynamy szeroką dystrybucję szczepionki przeciwko COVID-19. (…) Walka z wirusem to walka o każdą godzinę, o każdy dzień. Dlatego zdecydowaliśmy się być w pierwszej grupie państw, które szczepią obywateli ¬– powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas briefingu prasowego na lotnisku im. Fryderyka Chopina.

Wczoraj miały miejsce pierwsze szczepienia medyków w Polsce. W naszym województwie jako pierwsi szczepionkę otrzymali dr Dorota Blat ze szpitala MSWIA w Katowicach, Paweł Mieszczański, Włodzimierz Mazur i Piotr Gazda. W sumie do szczepienia zgłosiło się w tym szpitalu 150 osób.Warto dodać, że 28 grudnia trwają zapisy na szczepienia dla pozostałych medyków, co oznacza, że już tylko do dziś szpitale węzłowe mają czas na zebranie list chętnych na szczepienie. Osoby te muszą być zatrudnione w placówkach wytypowanych do szczepienia w etapie „0” oraz muszą wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Do szczepień zachęcają też przedstawiciele władz miasta.

Z powodu koronawirusa nie mogłem być na ślubie mojego syna, nie mogłem zrobić wielu innych rzeczy, w tym wystartować w Dublin Marathon. Miał to być pierwszy moj maraton po operacji kolana. Mam już dość tego wirusa! Dlatego decyzję podjąłem już dawno. Zaszczepię się tak szybko, jak będzie to możliwe. Wszystkich Was również zachęcam do tego samego – przyznaje Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej.

fot. pixabay.com

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Śmieci (zdjęcie ilustracyjne)

Śmieci nas zalewają. Produkujemy ich 2 mln ton rocznie

Chcesz segregować śmieci, ale nie wiesz gdzie i jak je wyrzucać? Odpowiadamy!

Jak prawidłowo segregować śmieci?

Lotto loteria szczepionkowa 824x298

Zaszczep się, wygrywaj i... wesprzyj miasto

Wielki pien fryna

Śląska Lokacja Filmowa 2021 - Wielki Piec w Rudzie Śląskiej

Ztm autobusy

Od 1 lipca wróci możliwość kupienia biletu u kierowcy

Wirecka 1

Pierwsza część ul. Wyzwolenia wyremontowana

alkohol

Ograniczenia w sprzedaży alkoholu