Ruszył kolejny, trzeci w Rudzie Śląskiej punkt wymazowy

Codziennie od godziny 14. do 20. - działać będzie trzeci w mieście punkt wymazowy. Mieści się przy ulicy Bytomskiej 13 w Orzegowie - przy Burloch Arenie.

UM Ruda Śląska
Wymaz3ruda

Wiceprezydent Krzysztof Mejer poinformował, że dziś rozpoczyna działanie trzeci już punkt wymazowy w Rudzie Śląskiej. Dotychczasowe - przy Czarnoleśnej i przy Aquadromie - pracują nadal pełną parą.

- Dzięki takiemu rozwiązaniu niezmotoryzowani mieszkańcy mają łatwiejszy dostęp do wykonania testów, a tych w ostatnich dniach wykonuje się bardzo dużo –wczoraj było to 776 testów (286 z wynikiem pozytywnym), a w całym zeszłym tygodniu 5.663 testy - podkreśla Krzysztof Mejer.

Sytuacja epidemiologiczna w kraju nie poprawia się. Dane za wczoraj mówią o 39.114 przypadkach, te z niedzieli, o dziwo, są również bardzo wysokie - 33.482 nowe przypadki zakażenia. Potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Rudzie Śląskiej mamy za wczoraj 243.

- Według najświeższych danych liczba osób objętych w naszym mieście kwarantanną wynosi 3.544 i co prawda w stosunku do ostatnich dni uległa ona zmniejszeniu, ale jest to spowodowane tym, że kwarantanna skrócona została z 10 do 7 dni, a część uczniów przeszła na tryb nauki zdalnej - dodaje Mejer.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon