Ruszaj na wycieczkę z „Rudzką mAPPką”!

„Rudzka mAPPka” to aplikacja miejska z interaktywną mapą miasta działającą na urządzeniach mobilnych oraz stronach internetowych. Przedstawia informacje o najważniejszych zabytkach, miejscach historycznych i obiektach przemysłowych, które istnieją lub dawniej istniały na terenie Rudy Śląskiej.

Widokztelefonem


Pomysłodawcą stworzenia projektu „Rudzka mAPPka” jest Muzeum Miejskie im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej, a przedsięwzięcie to udało się zrealizować dzięki dotacji Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci!”. Ze szczegółami aoplikacji można zapoznać się TU!


Dzięki aplikacji możemy poznać dziedzictwo kulturowe Rudy Śląskiej. Znajdziemy tam informacje nie tylko o charakterystyczny budynkach i innych zabytkowych obiektach, ale także ciekawostki dotyczące rudzkich rodów czy znanych postaci, które miały duży wpływ na dzieje i rozwój miasta. Dodatkowo, aplikacja zawiera też sporą dawkę legend, informacji etnograficznych, historycznych, a nawet propozycje spacerowych tras po najciekawszych zakątkach każdej z dzielnic.

Niezwykle ważne są też archiwalne zdjęcia, dzięki którym dowiemy się jak dawniej wyglądały poszczególne dzielnice. Wszystkie materiały pochodzą ze zbiorów Muzeum Miejskiego im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej.

Korzystaliście już z „Rudzkiej mAPPki”?

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Premiera spektaklu w MCK w Rudzie Śląskiej

Spektakl "Poprawka, czyli jak się pozbyć narzeczonej"

Andrzej Matysik

„Dał się poznać jako wspaniały gitarzysta”

Muzeum Powstań Śląskich

Poznaj historię Powstań Śląskich w Świętochłowickim Muzeum!

Ruda Śląska Wielki Piec 3 fot Miasto Ruda Śląska

Wielki Piec w konkursie na Śląską Lokację Filmową 2021

169297531 2896311807353587 2789650331328166437 n

Jacek D. Knapik fotografuje Rudę Śląską jak mało kto

Child 4300281 1280

FotoGwiazdka - konkurs fotograficzny dla...

Clock 650753 1280

Dziś w nocy nastąpi zmiana czasu na zimowy