Ruszaj na wycieczkę z „Rudzką mAPPką”!

„Rudzka mAPPka” to aplikacja miejska z interaktywną mapą miasta działającą na urządzeniach mobilnych oraz stronach internetowych. Przedstawia informacje o najważniejszych zabytkach, miejscach historycznych i obiektach przemysłowych, które istnieją lub dawniej istniały na terenie Rudy Śląskiej.

Widokztelefonem


Pomysłodawcą stworzenia projektu „Rudzka mAPPka” jest Muzeum Miejskie im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej, a przedsięwzięcie to udało się zrealizować dzięki dotacji Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci!”. Ze szczegółami aoplikacji można zapoznać się TU!


Dzięki aplikacji możemy poznać dziedzictwo kulturowe Rudy Śląskiej. Znajdziemy tam informacje nie tylko o charakterystyczny budynkach i innych zabytkowych obiektach, ale także ciekawostki dotyczące rudzkich rodów czy znanych postaci, które miały duży wpływ na dzieje i rozwój miasta. Dodatkowo, aplikacja zawiera też sporą dawkę legend, informacji etnograficznych, historycznych, a nawet propozycje spacerowych tras po najciekawszych zakątkach każdej z dzielnic.

Niezwykle ważne są też archiwalne zdjęcia, dzięki którym dowiemy się jak dawniej wyglądały poszczególne dzielnice. Wszystkie materiały pochodzą ze zbiorów Muzeum Miejskiego im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej.

Korzystaliście już z „Rudzkiej mAPPki”?

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Jak znaleźć chopa Gicie? Dowiecie się z "Gita Story"

Brak planów na popołudnie? Do MCK-u na "Gita Story"!

Kino Patria Szyld

Urząd pomoże „Patrii” szukać węgla. Kino nie chce zbiorek

Otwarcie Muzeum PRL-u w Rudzie Śląskiej

Powraca możliwość zwiedzania Muzeum PRL-u

Józef Skrzek o Andrzeju Urnym: Jak go pierwszy raz zobaczyłem, pomyślałem: „Chop gro jak Hendrix”

Józef Skrzek o Andrzeju Urnym: „Scena Andrzeja wyzwała”

słuchowisko 'Ankieta"

18 czerwca odbędzie się słuchowisko "Ankieta"

8a1a966545cf84ecc67e06b509c4

Czy kultowe kino Patria przetrwa?

Gnatowski

Zmarł popularny aktor Dariusz Gnatowski, czyli...