Rusza remont ulic Nowy Świat i Halembskiej. Utrudnienia do wiosny

Już jutro, 18 sierpnia, rozpocznie się kompleksowa przebudowa blisko 170-metrowego odcinka ulic Nowy Świat i Halembskiej w dzielnicy Halemba. Na trasie wprowadzony będzie ruch wahadłowy, a prace potrwają do wiosny przyszłego roku.

Halembska

Remontowany odcinek, to fragment obu ulic, gdzie przeplatają się wzajemnie Nowy Świat i Halembska. Obecnie brak tam chodników, a oświetlenie uliczne pamięta czasy powszechnego stosowania żelbetonu. Przy wschodnim rozgałęzieniu drogę przecina linia kolejowa.

– Inwestycja jest kompleksowa. Oprócz wymiany nawierzchni obejmuje również budowę ciągu pieszo-rowerowego od strony południowej, ścieżki rowerowej od strony północnej oraz ścieżki i chodnika na zmianę z ciągiem pieszo-rowerowym po jednej stronie ul. Halembskiej w kierunku autostrady – mówi prezydent miasta, Grażyna Dziedzic.

Przebudowa poprawi też bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów dzięki trzem przejściom z przejazdami rowerowymi, które zostaną wytyczone w rejonie wschodniego rozwidlenia. Natomiast oświetlenie zostanie zastąpione ledowym na słupach aluminiowych. Zaprojektowano także miejsce obsługi rowerzystów. W zakres inwestycji wchodzi też budowa i przebudowa odwodnienia.

Na czas remontu, na tym odcinku ruch będzie się odbywał wahadłowo, sterowany sygnalizacją świetlną. Zaleca się jednak, by uniknąć stania w korkach, objeżdżanie, jeśli to możliwe, ulicami 1 Maja i Bielszowicką. Inwestycja pochłonie blisko 2,1 miliona złotych.

źródło: UM Ruda Śląska

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon