Rusza rekrutacja do przedszkoli. Rodzice na złożenie wniosku mają czas do 15 marca

Urząd miasta ogłosił otwarty nabór wniosków do przedszkoli. Na złożenie dokumentu rodzice będą mieć czas do 15 marca. Natomiast jeżeli dziecko uczęszcza już do wybranego przedszkola należy potwierdzić jego dalszą edukację. Wniosek należało złożyć pomiędzy 15 a 21 lutym.

fot. Pixaby
nabór-do-rudzkich-przedszkoli

Urząd Miasta w Rudzie Śląskiej ogłosił, że 1 marca otwiera się nabór wniosków z kandydaturami dzieci do przedszkoli.

– Wszystkie zapisane dzieci znajdą miejsce w przedszkolu. Może jednak nie być to placówka położona najbliżej adresu zamieszkania, bowiem w przypadku przedszkoli nie obowiązuje rejonizacja – mówi Anna Krzysteczko, wiceprezydent ds. społecznych.

Nabór będzie prowadzony elektronicznie

Podobnie jak w roku poprzednim rekrutacja do przedszkoli będzie prowadzona przez system elektroniczny. Będą w nim brały udział tylko dzieci, które nie uczęszczają jeszcze do przedszkola. Rodzice, których dzieci będą kontynuować edukację musieli wyłącznie złożyć wniosek pisemny do 21 lutego br.

Inaczej rozpatrywany jest przypadek, gdy rodzice zamierzają zmienić placówkę, do której uczęszczało ich dziecko. Wówczas muszą wypełnić deklarację o rezygnacji, a ich dziecko będzie uczestniczyło w rekrutacji na takich samych zasadach, jak dziecko zapisywane do przedszkola po raz pierwszy.

Jak wygląda proces rekrutacji?

Rodzice, którzy chcą zapisać dziecko do wybranego przez nich przedszkola muszą wypełnić w formie elektronicznej wniosek o przyjęcie do publicznego przedszkola, znajdujący się na stronie internetowej z zapisami. Dziecko można zapisać maksymalnie w trzech placówkach.

- We wniosku trzeba wypełnić odpowiednio 1, 2 lub 3 przedszkola, według preferencji. Należy pamiętać, aby wydruk wniosku wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie określonych kryteriów złożyć w przedszkolu pierwszego wyboru. Szczegółowe zasady przeprowadzania rekrutacji oraz wzory wniosków są dostępne w każdym przedszkolu – tłumaczy Aleksandra Piecko, naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta.

O przyjęciu dziecka do przedszkola nie decyduje kolejność zgłoszeń. Przy naborze dzieci do rudzkich przedszkoli decyduje ilość zdobytych punktów, które przyznawane są za m.in.: pochodzenie z rodziny wielodzietnej, niepełnosprawność kandydata, rodzica bądź rodzeństwa. Największą ilość punktów otrzymają rodzice pracujący - 16 pkt lub samotnie wychowujący również 16 pkt.

31 marca, po weryfikacji wniosków i dokumentów potwierdzających spełnienie określonych kryteriów, komisja rekrutacyjna opublikuje listę dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do danego przedszkola. Natomiast 13 kwietnia zostanie podana do wiadomości publicznej lista dzieci przyjętych i nieprzyjętych do danego przedszkola. Ewentualna rekrutacja uzupełniająca rozpocznie się 1 czerwca.

Więcej informacji nt. naboru do rudzkich przedszkoli można znaleźć na stronie urzędu miasta.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wielki pien fryna

Śląska Lokacja Filmowa 2021 - Wielki Piec w Rudzie Śląskiej

Miedzianka Po Drodze

W Rudzie odbędzie się festiwal Miedzianka Po Drodze

"Tonia" w reżyserii Marcina Bortkiewicza dziś w nowobytomskiej "Patrii"

Brak planów na wieczór? Może do "Patrii"?

Muzeum Miejskie, Ruda Śląska

Odnowione Muzeum Miejskie i nowa wystawa w Rudzie

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

PSZOK

Ruszył pierwszy PSZOK w Rudzie Śląskiej

Nowy budynek SP nr 17 w Rudzie Śląskiej

Nowy budynek szkoły w Bielszowicach