Rusza pomoc dla seniorów. Jak z niej skorzystać?

Od kilku dni w całej Polsce funkcjonuje Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Celem programu jest niesienie pomocy osobom starszym na szczeblu centralnym i samorządowym. Okazuje się, że rudzcy radni także są gotowi do wsparcia osób w jesieni życia.

People 3188291 1280


Działania Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów koordynuje Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Na działania realizowane w ramach tego projektu zabezpieczono 100 mln zł.

Poprzez szerokie zaangażowanie organizacji, wolontariuszy, harcerzy, Wojsk Obrony Terytorialnej czy wojsk operacyjnych będziemy chcieli uruchomić natychmiast, by zachęcić wszystkich seniorów w szczególności powyżej 70. roku życia do pozostanie w domach – wyjaśniał premier Mateusz Morawiecki podczas piątkowej konferencji prasowej.

Jak skorzystać z pomocy?

Dzwoniąc pod numer telefonu 22 505 11 11 seniorzy będą mogli poprosić o pomoc w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, a które utrudnione są przez panującą pandemię. Chodzi m.in. o zakupy spożywcze. W działania zaangażowane będą jednostki samorząd terytorialnego, ośrodki pomocy społecznej, wolontariusze, harcerze, wojska obrony terytorialnej.

Po połączeniu z konsultantem rudzianie przekażą mu niezbędne informacje i listę rzeczy, które potrzebują. Wszystkie dane zostaną następnie przesłane do ośrodka pomocy społecznej, a pracownik ośrodka skontaktuje się z seniorem, zweryfikuje zgłoszenie i ustali wszystkie szczegóły związane z udzieleniem pomocy.

Rusza pomoc oddolna

Rudzcy radni także oferują swoją pomoc. Jednym z wolontariuszy jest Łukasz Wodarski, który w sobotę, 24 października, zapowiedział chęć wsparcia rudzkich seniorów.

Nie trzeba zapisywać się do żadnego Korpusu Wsparcia Seniorów, aby pomóc Seniorom. Dlatego oferuję swoją pomoc na terenie Rudy Śląskiej w załatwieniu codziennych spraw np. zakupy, wyprowadzenie psa itp. Proszę pisać lub dzwonić pod numer telefonu 600214106 – napisał radny na swoim facebookowym profilu.

fot. pixabay.com

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon