Rudzkie Centrum Atletyki ogłasza nabór!

Chcesz zacząć przygodę ze sportami walki? Nic prostszego - Rudzkie Centrum Atletyki rozpoczęło nabór do grup początkujących oraz dla dzieci.

Jerzy Sekura
Rośnie popularność zapasów i sztuk walki w Rudzie Śląskiej

Zajęcia w Rudzie Śląskiej przeznaczone są dla osób chcących rozpocząć swoją przygodę ze sportami walki. Nabór do grup początkujących w rudzkim Centrum przy ul. Markowej 20a w Nowym Bytomiu prowadzony jest na dyscypliny:

  • grappling (Jiu-Jitsu bez kimon +Zapasy)
  • MMA
  • kickboxing
  • boks.

Co zabrać na pierwszy trening? Przede wszystkim dobre nastawienie i chęć do ćwiczeń. Poza tym:

  • strój sportowy (t-shirt, spodenki),
  • obuwie zmienne lub klapki,
  • wodę i ręcznik,
  • rękawice bokserskie lub do MMA,
  • ochraniacze piszczel-stopa,
  • szczękę ochronną.

Oczywiście jeśli tych ostatnich sprzętów ktoś nie posiada - prowadzący zajęcia obiecują, że postarają się coś wymyślić na miejscu. Opłata za pierwszy trening zapoznawczy jest symboliczna - 5 złotych wrzucane do puszki na cele Fundacji Zapasy Sportem Wszystkich Dzieci.

Akceptowane są też karty Medicover Sport, Benefit Multisport Plus i Student, Fit Profit i Fit Sport.

Maluchy na maty

Fundacja Zapasy Sportem Wszystkich Dzieci powstała, by kontynuować tradycję tego sportu w Rudzie Śląskiej. Ta najstarsza dyscyplina olimpijska od zawsze była obecna w hali przy ul. Markowej 20a w Nowym Bytomiu. Dzięki staraniom Jerzego Sekury i przyjaciół - niszczejąca do niedawna hala odzyskuje dawny blask. Ale to nie mury czynią klub, tylko ludzie. W w Nowym Bytomiu znajdziecie nie tylko świetnych trenerów, ale też pasjonatów sportu i prawdziwych przyjaciół. Bo to co się liczy, to też rodzinna atmosfera.

- 2 września o 16.30 zapraszamy na zajęcia Akademii Bambini. Trening na miękkiej i bezpiecznej macie zapaśniczej jest przeznaczony dla dzieci od 4-7 lat. W programie są treningi ogólnorozwojowe z elementami koordynacji ruchowej, motoryki oraz mocowania - mówi Jerzy Sekura. - Dzieci nauczymy podstawowych wzorców ruchowych, bezpiecznie padać, podstawowych elementów akrobatyki - przewroty w przód, tył itp. Poprzez gry i zabawy uczymy maluchy integracji i rywalizacji.

Grupę Bambini poprowadzi Jakub Piechaczek, absolwent AWF w Katowicach na kierunku wychowanie fizyczne. Nabór rozpoczął się również do grupy dzieci 8-12 lat. Tu swoje początki młodzi wojownicy zaliczą pod okiem Jurka Sekury.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Złoto w stylu klasycznym dla Jerzego Sekury z Rudy Śląskiej

Rudzki nestor zapasów znów z medalami

Whats App Image 2021 05 24 at 11 07 07

Szczypiornistki Grunwaldu ze srebrem

Wotore zdjęcie główne

Popularność walk na gołe pięści wciąż rośnie

Karate2

Komendant Straży Miejskiej wicemistrzem Polski w karate

Wirtualny bieg

Lubisz biegać? Możesz pomóc

Bieg Wiewiórki

Zapisy na BiegWiewiórki

Bn 2018

Zamiast tradycyjnego – będzie wirtualny bieg