Rudzki Półmaraton Industrialny już za miesiąc - zapisy trwają

10 sierpnia ruszy Rudzki Półmaraton Industrialny. Choć do biegu jeszcze miesiąc - do końca zapisów zostało już tylko 15 dni. Chętni do sprawdzenia się na miejskiej pętli mogą się rejestrować przez stronę internetową zawodów.

Trasę półmaratonu wyznaczono w centralnej części Rudy Śląskiej. Zawodnicy ruszą ze stadionu lekkoatletycznego przy ulicy Czarnoleśnej, dalej 1 Maja do Karmańskiego, Zabrzańską do Chebzia i Niedurnego do Nowego Bytomia. Następnie Hallera, Objazdową i do mety na stadionie lekkoatletycznym przy Czarnoleśnej. Pętla ma 10,5 kilometra. Oprócz biegu głównego - na tej samej trasie odbędzie się bieg towarzyszący na dystansie około 10 km oraz rywalizacja Nordic Walking.

- Po czterech latach przerwy, na mapę imprez biegowych na Śląsku powraca Rudzki Półmaraton Industrialny. Rudzki półmaraton będzie miał również industrialny charakter, czyli to "coś", co od zawsze kojarzy się z Rudą Śląską oraz całym Śląskiem. Trasa przebiegać będzie przez miejsca związane z zabytkami poprzemysłowymi, m.in. w pobliżu dworca w Chebziu, Szybu Mikołaj, osiedla Kaufhaus czy przy jedynym na Śląsku Wielkim Piecu Huty Pokój - zachęcają organizatorzy biegu.

Miejsc jest coraz mniej - obecnie pozostało ich już tylko 235.

Wpisowe dla uczestników wynosi:

  • półmaraton - 90 zł
  • bieg na 10 km - 70 zł
  • nordic walking - 70 zł

ZAPISYWAĆ SIĘ MOŻNA PRZEZ TĘ STRONĘ

Trattoria corno doro bielszowice12

Może Cię zainteresować:

Śródziemnomorski klimat w Bielszowicach. Dawne "Pod kasztanami" - to dziś Trattoria Corno d'Oro. Można się poczuć jak na wakacjach w Italii

Autor: Jacek Skorek

09/07/2024

Przejscie nowy bytom

Może Cię zainteresować:

O krok od tragedii w Nowym Bytomiu. I to na przejściu dla pieszych!

Autor: Jacek Skorek

10/07/2024

Osiedle nowy bytom 2

Może Cię zainteresować:

Nowe osiedle w Nowym Bytomiu - znamy więcej szczegółów

Autor: Jacek Skorek

08/07/2024

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon