Rudzki MOPS zamknięty. Wszelkie wnioski - do urn przed wejściem!

Od 25 stycznia, z powodu stanu epidemii, rudzki Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wprowadza ograniczenia w przyjmowaniu klientów. Zamiast kolejek wewnątrz budynku - wszystkie wnioski i pisma składać należy do urn przed wejściem.

Jacek Skorek
MOPS Ruda Śląska

Rudzki MOPS zakomunikował na swojej stronie, że od dziś, 25 stycznia, do odwołania - nie przyjmuje klientów w normalnym trybie.

- Informujemy, iż w związku z rozporządzeniem Rady Ministrów z 21 stycznia 2022r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 149) oraz ogniskami zachorowań na COVID-19 w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej, od dnia 25 stycznia 2022 r. do odwołania, wprowadza się następujące ograniczenia w przyjmowaniu Klientów - przed wejściem do siedziby Ośrodka przy ul. Markowej nr 20 wystawione zostaną dwie urny, do których można składać wnioski, pisma i inne dokumenty, w tym wnioski o przyznanie dodatku osłonowego.

W razie jakichkolwiek wątpliwości - do urny można również wrzucić prośbę o kontakt, oczywiście podając jakiej sprawy dotyczy, wraz z kontaktowym numerem telefonu.

Dodatkowo, ważna informacja dla osób, które otrzymały wezwanie do stawienia się w ośrodku - zamiast przychodzenia - należy skontaktować się telefonicznie lub przy użyciu telefonu wystawionego przed MOPS-em z właściwym urzędnikiem.

Wizyty osobiste możliwe są jedynie po uprzednim umówieniu się z pracownikiem danej komórki i ustaleniem terminu.

Inne sprawy, które załatwimy w MOPS-ie "zdalnie"

  • w sprawach programu „Czyste Powietrze” pracownicy Ośrodka udzielają informacji i wsparcia merytorycznego po wcześniejszym telefonicznym umówieniu terminu wizyty w Ośrodku,
  • wszelkie świadczenia pieniężne wypłacane są wyłącznie na rachunki bankowe, podobnie jak świadczenie wychowawcze w ZUS,
  • wydawanie zaświadczeń odbywa się po uprzednim złożeniu wniosku do urny, ze wskazaniem numeru telefonu lub adresu e-mail,
  • odbiór zaświadczeń następuje po otrzymaniu zawiadomienia sms-em lub emailem o możliwości odbioru dokumentu,
  • na wszystkich wnioskach i dokumentach Klienci proszeni są, aby podać numer telefonu lub adres e-mail celem umożliwiania kontaktu pracownikom Ośrodka w razie jakichkolwiek wątpliwości.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wyzwolenia1

W piątek przekazanie placu budowy pod remont Wyzwolenia

Kosz3

Miał być szczytny cel, kroi się awantura

Akuku8

Chcesz pomóc? Akuku czeka!

Kosz3

Co to jest? Wentylator? Ozdoba? Sprawdziliśmy

Piece

"Czyste powietrze" dla Rudy Śląskiej

budżet obywatelski Ruda Śląska

13 zadań do realizacji z Budżetu Obywatelskiego

dach targowiska

Modernizacja dachu targowiska w Rudzie Śląskiej