Rudzki MOPS zamknięty. Wszelkie wnioski - do urn przed wejściem!

Od 25 stycznia, z powodu stanu epidemii, rudzki Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wprowadza ograniczenia w przyjmowaniu klientów. Zamiast kolejek wewnątrz budynku - wszystkie wnioski i pisma składać należy do urn przed wejściem.

Jacek Skorek
MOPS Ruda Śląska

Rudzki MOPS zakomunikował na swojej stronie, że od dziś, 25 stycznia, do odwołania - nie przyjmuje klientów w normalnym trybie.

- Informujemy, iż w związku z rozporządzeniem Rady Ministrów z 21 stycznia 2022r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 149) oraz ogniskami zachorowań na COVID-19 w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej, od dnia 25 stycznia 2022 r. do odwołania, wprowadza się następujące ograniczenia w przyjmowaniu Klientów - przed wejściem do siedziby Ośrodka przy ul. Markowej nr 20 wystawione zostaną dwie urny, do których można składać wnioski, pisma i inne dokumenty, w tym wnioski o przyznanie dodatku osłonowego.

W razie jakichkolwiek wątpliwości - do urny można również wrzucić prośbę o kontakt, oczywiście podając jakiej sprawy dotyczy, wraz z kontaktowym numerem telefonu.

Dodatkowo, ważna informacja dla osób, które otrzymały wezwanie do stawienia się w ośrodku - zamiast przychodzenia - należy skontaktować się telefonicznie lub przy użyciu telefonu wystawionego przed MOPS-em z właściwym urzędnikiem.

Wizyty osobiste możliwe są jedynie po uprzednim umówieniu się z pracownikiem danej komórki i ustaleniem terminu.

Inne sprawy, które załatwimy w MOPS-ie "zdalnie"

  • w sprawach programu „Czyste Powietrze” pracownicy Ośrodka udzielają informacji i wsparcia merytorycznego po wcześniejszym telefonicznym umówieniu terminu wizyty w Ośrodku,
  • wszelkie świadczenia pieniężne wypłacane są wyłącznie na rachunki bankowe, podobnie jak świadczenie wychowawcze w ZUS,
  • wydawanie zaświadczeń odbywa się po uprzednim złożeniu wniosku do urny, ze wskazaniem numeru telefonu lub adresu e-mail,
  • odbiór zaświadczeń następuje po otrzymaniu zawiadomienia sms-em lub emailem o możliwości odbioru dokumentu,
  • na wszystkich wnioskach i dokumentach Klienci proszeni są, aby podać numer telefonu lub adres e-mail celem umożliwiania kontaktu pracownikom Ośrodka w razie jakichkolwiek wątpliwości.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Dodatek

Od dziś MOPS przyjmuje wnioski o dodatek do prądu

Kosz3

Miał być szczytny cel, kroi się awantura

Ruda Śląska. Termomodernizacja budynków

Termomodernizacja budynków w Rudzie Śląskiej

Umowa ruda

Ruda Śląska stanie się miastem wysokich technologii?

Smieci1

Rudzkie lasy zamieniają się w śmietniki

Święto miasta Ruda Śląska

Obchody ustanowienia herbu i patronki miasta

dach targowiska

Modernizacja dachu targowiska w Rudzie Śląskiej