Rudzka policja podsumowała akcję NURD. Było ponad 50 wykroczeń

Policjanci z Rudy Śląskiej podsumowali ostatnią akcję NURD, czyli działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". W sumie odnotowano ponad 50 wykroczeń zarówno wśród kierowców jak i pieszych.

Ruda śląska nurd

Policjanci z Rudy Śląskiej tuż przed weekendem przeprowadzili szeroko zakrojoną akcję w ramach działań NURD. Zwracali szczególną uwagę na pieszych oraz kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego w rejonie skrzyżowań i przejść dla pieszych.

W sumie podczas akcji policjanci ujawnili aż 51 wykroczeń z czego 31 były to wykroczenia popełnione przez kierujących w stosunku do pieszych.

- Wszystkie wykroczenia, które popełnili piesi, to przechodzenie w miejscu niedozwolonym. Wśród wykroczeń popełnianych przez kierowców dochodziło głównie do nieprawidłowego zachowania w rejonie przejść dla pieszych oraz wyprzedzania na i bezpośrednio przed oznakowanym przejściem dla pieszych za które obecnie grozi mandat wysokości 1500 złotych. Takich wykroczeń tylko wczoraj było ujawnionych, aż 6 - informuje asp. szt. Arkadiusz Ciozak, rzecznik rudzkiej policji.

Podczas trwania działań policjanci przede wszystkim edukowali w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Apelowali zwłaszcza do kierowców, aby przestrzegać ograniczeń prędkości, stosować się do sygnalizacji świetlnej i zwracać uwagę na pieszych. Piesi natomiast słyszeli od policjantów, aby w trosce o własne bezpieczeństwo zachowywali wyjątkową rozwagę na drodze oraz po zmroku używali elementów odblaskowych.

- Z uwagi na zbyt liczne tragedie drogowe, dotyczące przede wszystkim potrąceń pieszych, tego typu działania będą w sposób niezapowiedziany ponawiane. Przypominamy: mandaty są wysokie! A w kolejnych miesiącach wejdą przepisy dotyczące recydywy. Kwoty mandatu dla sprawców podobnych wykroczeń z przeszłości będą się podwajać! - przypomina asp. szt. Ciozak.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Policja

Ruda Śląska. Wpadł w ręce policji, bo był podobny do brata

Ruda śląska narkotyki

Mieszkanka Rudy Śląskiej miała w domu 700 działek narkotyków

Motocyklista jechał 107 km/h

Motocykliści szaleją na drogach. Uważajcie!

Monitoring zajrejestrował wandala który chciał zniszczyć szlaban parkingowy

Próbował zniszczyć szlaban i ogrodzenie. Nagrała go kamera

Pozar ruda3

Spłonęło auto na Międzyblokowej w Halembie-zobaczcie zdjęcia

Ta kontrola chyba zakończyła się pouczeniem :)

Policja sprawdzała maseczki w komunikacji publicznej

Prawy pas

Będą mandaty za lewy pas