Rudzianin zgubił się w lesie. Pomogli mu mundurowi

Droga na skróty okazała się niebezpieczną pułapką. Rudzianin zgubił się w lecie i ugrzązł w podmokłym terenie. Na ratunek pospieszyli mu policjanci.

Dolinalipinki

51-letni rudzianin wracając do domu, postanowił skrócić sobie drogę i zamiast tradycyjnej trasy, wybrał wycieczkę przez las. Niestety, bardzo szybko stracił orientację w terenie. Kiedy ugrzązł w bagnie, postanowić wezwać na pomoc świętochłowickich policjantów. Jednakże rozmawiając z oficerem dyżurnym nie był w stanie podać dokładnej lokalizacji, w której się znajduje.


Jak informuje oficer prasowy świętochłowickiej komendy policji, mundurowi natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia rozpoczęli poszukiwania rudzianina. Mężczyzna zaznaczył, że wszedł do lasu od strony Bytomia, dlatego też policjanci najpierw przeczesali teren graniczący z tym miastem. W tym czasie 51-latkowi udało się wydostać z bagna o własnych siłach. Nadal jednak nie mógł odnaleźć drogi powrotnej.

- Aby nakierować zagubionego w kierunku wyjścia z lasu, mundurowi użyli sygnałów dźwiękowych. Po niespełna 2 godzinach od zgłoszenia, poszukiwania zakończono sukcesem. Świętochłowiccy dzielnicowi na terenie Doliny Lipinki ujrzeli rudzianina – wskazuje oficer prasowy świętochłowickiej policji.


Mężczyzna słysząc dźwięki policyjnych syren, szedł w ich kierunku. Dzięki pomocy mundurowych wrócił do domu.

fot. Lestat (Jan Mehlich), wikipedia, CC BY-SA 3.0

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Policjadiler

Podejrzewali go o narkotyki, znaleźli coś lepszego

Piastowska8

Kierowca po amfetaminie. Niewiele brakło, by zabił człowieka

Jumaki

Kradną w Rossmannie na Goduli - poznajesz ich?

Jaffa 1608610 960 720

Na rudzkim targowisku sprzedawano podróbki

Drunk driving accident st louis attorney

Miał 2,7 promila alkoholu we krwi i prowadził...

Noz

Podczas rodzinnej awantury zranił byłą żonę nożem

People 315910 1280

Ugodził sąsiada nożem w szyję. Teraz grozi mu...