Rudzianin Krzysztof Koźlicki z KSR TKKF Jastrząb spełnił swoje marzenia. Pobiegł w maratonie w Nowym Jorku

Przebiegł już wiele maratonów, ale ten był jego pierwszym zagranicznym. I wymarzonym. Poleciał do USA, by wziąć udział w TCS New York City Marathon. Nasz człowiek pośród ponad 50 tysięcy biegaczy!

Rudzianin od 50 lat, Krzysztof Koźlicki, reprezentuje klub KSR TKKF Jastrząb Ruda Śląska. 5 listopada stanął na starcie nowojorskiego, prestiżowego maratonu. W tym roku wzięło w nim udział 51.316 biegaczy z całego świata w wieku od 18 do 87 lat. Do tego 106 uczestników niepełnosprawnych.

Najlepszy wynik osiągnął zawodnik z Etiopii - 2:04:58. Nasz zawodnik dobiegł do mety z czasem 3:59:41.

- W ogólnej klasyfikacji dało mi 14.397 miejsce. To był mój pierwszy maraton zagraniczny. Przebiegłem wiele maratonów, ale ten był niezwykły. Wspaniały doping, wspaniała publiczność. Przez całą trasę maratonu! Trasa maratonu bardzo trudna, dużo podbiegów, ale widoki niesamowite. Tego nie da się opisać, to trzeba przeżyć. Polecam Maraton TCS New York City Maraton! Realizujcie swoje marzenia, bo warto! - relacjonuje swoją sportową wyprawę Krzysztof Koźlicki.

Misją New York Road Runners - organizatorów między innymi maratonu nowojorskiego - jest pomaganie i inspirowanie ludzi poprzez bieganie. Służy biegaczom w każdym wieku i o różnym poziomie umiejętności poprzez wyścigi, biegi społecznościowe, spacery, treningi, produkty wirtualne i inne programy związane z bieganiem. Nagrody dla uczestników są symboliczne - zwycięzca dostaje 1500 dolarów. Pieniądze zgromadzone podczas wydarzeń trafiają w głównej mierze do potrzebujących dzieci w USA i innych krajach świata.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon