Rudzcy policjanci zatrzymali siedem poszukiwanych osób. Wśród nich 17-latkę, która uciekła z domu

W minionym tygodniu policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali siedem poszukiwanych osób. Wśród nich była 17-latka, która uciekła z domu i nie dawała oznak życia od kilku dni. Zaginięcie zgłosiła rodzina nastolatki.

Pixaby
rudzcy-policjanci-zatrzymali-siedem-poszukiwanyh-osób

Od 31 marca do 6 kwietnia 2022 r. rudzkim funkcjonariuszom udało zatrzymać się siedem poszukiwanych osób. Do ich złapania doszło dzięki ustaleniu miejsca pobytu, co według mundurowych czasami bywa nie lada wyzwaniem

- Policjanci zatrzymali i doprowadzili do aresztów i zakładów karnych aż siedmiu poszukiwanych, którzy pomimo sądowych wyroków, próbowali uniknąć kary ukrywając się przed wymiarem sprawiedliwości - wyjaśnia rzecznik prasowy jednostki.

Nakazy i listy gończe

Na komisariat każdego dnia wpływają listy gończe i nakazy aresztowania, według których śledczy próbują ustalić miejsce pobytu danej osoby.

- Otrzymujemy też zgłoszenia zaginięć nastolatków, które przechodząc okres buntu, potrafią wyjść z domu na kilka dni lub na noc, nie informując o tym swoich najbliższych -dodaje rzecznik.

Tak też było w przypadku 17-latki, która przez kilka dni nie kontaktowała się ze swoimi bliskimi i znajomymi. Policjanci w tym przypadku skupili się działania na ustaleniu miejsca pobytu i zatrzymaniu dziewczyny.

Rzecznik dodaje, że w przypadku poszukiwań, każda minuta jest cenna.. Na co dzień tropieniem i ustalaniem miejsc pobytu osób ściganych przez wymiar sprawiedliwości, a także poszukiwaniem osób zaginionych, zajmują się policjanci wyspecjalizowani w prowadzeniu poszukiwań. Co nie oznacza, że tylko oni zatrzymują poszukiwanych. Najczęściej osoby te "wpadają” w trakcie kontroli drogowej czy też zwykłej interwencji lub legitymowania.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Nielegalny przemyt papierosów Ruda Śląska

69-letnia kobieta miała ponad 120 tys. papierosów bez akcyzy

kampania #Niebajka o porwaniu

Rusza kampania #Niebajka o porwaniu

pieszy z telefonem

Zakaz korzystania z telefonu przez pieszych

Kosz3

Co to jest? Wentylator? Ozdoba? Sprawdziliśmy

Prawy pas

Będą mandaty za lewy pas

tężnia solankowa w Rudzie Śląskiej

Tężnia solankowa w Rudzie Śląskiej

60 653848

Rudzianin znęcał się nad zwierzętami