Ruda Śląska: Zmiana organizacji ruchu na ul. Czarnoleśnej i Objazdowej

Od dziś, 4 grudnia, na skrzyżowaniu ulic Czarnoleśnej i Objazdowej w Rudzie Śląskiej obowiązuje zmieniona organizacja ruchu.

129622087 10158088857512582 4749876582352137064 o

Jak wyjaśniają przedstawiciele magistratu, dzięki wprowadzonym zmianom ułatwiony zostanie wyjazd z ul. Objazdowej. To jednak nie wszystko, ponieważ powstanie też azyl na przejściu dla pieszych przez ul. Czarnoleśną na wysokości ul. Wojska Polskiego.

Co się zmieni?

  • Kierowcy poruszający się ul. Czarnoleśną od skrzyżowania z ul. Niedurnego/Chorzowską/Pokoju przed skrzyżowaniem z ul. Objazdową będą mieli do wyboru dwa pasy ruchu: lewy do jazdy prosto i prawy wyłącznie do skrętu w prawo w ul. Objazdową. Dotychczas jazda prosto możliwa była oboma pasami ruchu.
  • Kierowcy poruszający się ul. Czarnoleśną w przeciwnym kierunku będą mieli do wyboru prawy pas do jazdy prosto i lewy wyłącznie do skrętu w lewo w ul. Objazdową. Tutaj również dotychczas jazda prosto możliwa była oboma pasami.
  • Powstanie azyl dla pieszych na przecinającym obecnie trzy pasy ruchu przejściu przez ul. Czarnoleśną w pobliżu skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego.
  • Tymczasowo, na okres przyzwyczajania się kierowców do nowej organizacji ruchu, zostanie w tym miejscu wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Należy też dodać, że w trakcie prowadzonych prac przy montażu azylu i wykonaniu oznakowania poziomego kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

fot. UM w Rudzie Śląskiej

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Śmieci (zdjęcie ilustracyjne)

Śmieci nas zalewają. Produkujemy ich 2 mln ton rocznie

Umowa ruda

Ruda Śląska stanie się miastem wysokich technologii?

Kosz3

Co to jest? Wentylator? Ozdoba? Sprawdziliśmy

Porozumienie gwsh

Studia w Rudzie Śląskiej

kampania #Niebajka o porwaniu

Rusza kampania #Niebajka o porwaniu

Ztm autobusy

Od 1 lipca wróci możliwość kupienia biletu u kierowcy

Jbudżet obywatelski Ruda Śląska

Rusza nabór wniosków do budżetu obywatelskiego.