Ruda Śląska zagra z WOŚP po raz 29!

W niedzielę, 31 stycznia, odbywa się kolejna edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak będzie wyglądał tegoroczny finał?

Wospwrudzkieslaskiej

W tym roku WOŚP zbiera pieniądze na zakup sprzętu dla dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Dziś na ulice Rudy Śląskiej wyruszy około 220 wolontariuszy. Tradycyjnie, w naszym mieście działają dwa sztaby. Siedziba pierwszego mieści się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Hallera w Nowym Bytomiu. To tam znajdziemy wolontariuszy z IV Liceum Ogólnokształcącego im. H.C. Hoovera. Z kolei drugi sztab urzęduje w III Liceum Ogólnokształcącym w Kochłowicach.

Obostrzenia związane z pandemią zmusiły nas do zmiany planów i przeniesienia zdecydowanej większości wydarzeń do sieci. Trudno jednak wyobrazić sobie Finał WOŚP bez koncertów. I chociaż nie spotkamy się wszyscy razem na żywo, to dobrej muzyki nie zabraknie. Transmisje będą prowadzone na facebookowych witrynach naszego LO - podkreśla Iwona Luszczak, dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego im. H.C. Hoovera w Rudzie Śląskiej - Orzegowie.

WOŚP w Rudzie Śląskiej. Co w programie?

Niedzielne granie z WOŚP zostanie zainaugurowane o godz. 9 rano. Wtedy sprzed rudzkiego Urzędu Miasta wyruszy kolorowa „Ekipa na Kijach”, która pokona 29 km na 29. Finał WOŚP. Transmisję z tego wydarzenia będzie można zobaczyć na szkolnym profilu IV Liceum Ogólnokształcącego im. H.C. Hoovera na Facebook. Marsz zakończy się w sztabie w hali MOSiR.

O godz. 15:30 rozpoczną się licytacje online. Wylicytować będzie można:

  • usługi fryzjerskie w salonie Damiana Dudy,
  • zabieg kosmetyczny w salonie „Gryfno Dziołszka”,
  • trening z trenerem personalnym, trening nordic walking z „Ekipą na kijach”,
  • wykonanie hand made karty okolicznościowej,
  • vouchery na posiłek z dowozem z pubu „Druid”.

Jednocześnie można wziąć udział w szkolnych aukcjach na allegro. Szczegółowe informacje na wydarzeniu na facebooku.

Orzegowski sztab WOŚP zaplanował koncerty on-line, które rozpoczną się o godz. 16.00. Zagrają:

  • zabrzański Stonage Full of Sun,
  • debiutująca w nowym składzie i z odświeżonym repertuarem Cover Nostra,
  • gwiazdą wieczoru będzie Maciej Lipina - wokalista i gitarzysta znany z zespołu Ścigani oraz występów na deskach Teatru Śląskiego w musicalu „Skazany na bluesa”, w którym wcielił się w rolę Ryśka Riedla.

o godz. 18:00 odbędzie się webinar „Pomocnik emocjonalny – jak radzić sobie z emocjami w kryzysie?”, który poprowadzi psycholog Sylwia Lipińska – Wycisk.
Na godzinie 20.00 zaplanowano symboliczne Światełka do Nieba.

Sztab WOŚP w Kochłowicach

Drugi sztab WOŚP działa w III Liceum Ogólnokształcącym w Kochłowicach. Z tego sztabu na ulice miasta wyruszy 137 wolontariuszy.

Nasz sztab będzie działał w reżimie sanitarnym, a wolontariusze, którzy będą liczyć zebrane pieniądze, zostaną rozlokowani w różnych klasach, tak żeby było bezpiecznie - podkreśla Michał Kozera, nauczyciel oraz szef sztabu w III Liceum Ogólnokształcącym w Rudzie Śląskiej - Kochłowicach. - Niestety z powodu pandemii nie spotkamy się na Koncercie Młodych Talentów ani podczas Światełka do Nieba. Jednak uczniowie przygotowali takie wielkie, kilkumetrowe, serce, które położymy na placu przed szkołą i tym symbolicznym gestem zastąpimy tradycyjne wydarzenie - dodaje.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Ruda Śląska zebrała na rzecz 28. Finału WOŚP ok. 261 tys. zł.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Halembska nowy swiat

Przebudowa połączenia ulic Nowy Świat i Halembskiej

budżet obywatelski Ruda Śląska

13 zadań do realizacji z Budżetu Obywatelskiego

tablice informacji pasażerskiej

Nowe tablice dynamicznej informacji pasażerskiej

las

W mieście planowane są wycinki drzew

Nowy budynek SP nr 17 w Rudzie Śląskiej

Nowy budynek szkoły w Bielszowicach

IMG 20210504 165238

Zablokowane 2 mln dotacji dla MPGM?

X6ff3136353b4d3f

OSP Ruda Śląska uruchamia zrzutkę na ważny cel