Ruda Śląska w obiektywie. Rozlewisko Kochłówki

W codziennym biegu, pracy i domowych zajęciach często nie dostrzegamy uroków naszego miasta. W wiele miejsc też nigdy, mimo spędzenia w Rudzie Śląskiej całego życia, nie docieramy. Na szczęście są tacy, którzy z pasji do fotografii - uwieczniają uroki Rudy. Jedną z takich osób jest Jacek D Knapik. Na łamach Rudzianina będziemy prezentować wam Rudę Śląską jego okiem.

Byliście już w Dolinie Kochłówki i rozlewisku tego potoku? Źródła Potoku Bielszowickiego, zwanego potocznie Kochłówką, znajdują się przy granicy Chorzowa Batorego i Kochłowic. Płynie on przez Kochłowice, Bykowinę, Wirek, Bielszowice i dalej - Zabrze Makoszowy, by znaleźć ujście w Kłodnicy. Jeszcze w latach sześćdziesiątych Kochłówka była na tyle czysta, że była miejscem wypoczynku i kąpieli, tworzyła szereg rozlewisk i stawów.

Dziś okolica powoli odzyskuje rekreacyjny charakter za sprawą starań mieszkańców i radnych. W ramach budżetu obywatelskiego zrealizowano tu już szereg inwestycji, składających się na projekt "Czas relaksu w Dolinie Kochłówki".

Zobaczcie galerię zdjęć Jacka D. Knapika - takie urzekające widoki są w Kochłowicach i Bykowinie!

Jacek D. Knapik - fotograf, który pochodzi i mieszka w Rudzie Śląskiej, pokazuje swoje miasto poprzez niezliczone zdjęcia - m.in. architektury, natury czy też wydarzeń, które się w nim odbywają.

Jego prace można też oglądać na: JacekDKnapikPhotography

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon