Ruda Śląska upamiętniła swoją prezydent. Odsłonięto tablicę Grażyny Dziedzic

8 marca na Burloch Arenie odbyło się oficjalne odsłonięcie tablicy pierwszej Prezydent Miasta Ruda Śląska. Wcześniej Rada Miejska nadała jej imię kompleksowi sportowemu.

Tablica Grażyny Dziedzic w Rudzie Śląskiej

Była pierwszą kobietą na tym stanowisku. Kierowała miastem przez 12 lat. Odeszła w 2022 roku żegnana przez mieszkańców. Teraz to oni upamiętniają jej imię i osiągnięcia. W wyjątkowy dzień, 8 marca, odsłonięta została tablica poświęcona Grażynie Dziedzic. Płyta znajduje się na ścianie Burloch Areny. Decyzją Rady Miasta obiekt sportowy nosi imię zmarłej prezydent.

Wpływ Grażyny Dziedzic na rozwój Rudy Śląskiej jest nie do przecenienia. Była inicjatorką i odpowiadała za szereg cennych inwestycji, dzięki którym Miasto jest przyjazne do zamieszkania, ma bogate zaplecze sportowo-rekreacyjne i stanowi ważny punkt na mapie regionu - czytamy w uzasadnieniu przyjętej uchwały.

Wśród inwestycji podjętych za prezydentury Grażyny Dziedzic Urząd Miasta wymienia między innymi: modernizację kompleksu Burloch Arena, budowę stadionu lekkoatletycznego, Traktu Rudzkiego, rewitalizację dworca w Chebziu, domku na Ficinusie w Wirku czy terenu po koksowni w Orzegowie, remont basenu letniego w Nowym Bytomiu oraz ukończenie budowy Parku Wodnego "Aquadrom".

Metamorfoza Burloch Areny

2013 roku był ważnym czasem dla sportowców z Rudy Śląskiej. To właśnie wtedy rozpoczęła się modernizacja kompleksu przy ulicy Bytomskiej. Najpierw w tym miejscu powstało boisko do gry w rugby oraz tor do jazdy na rolkach. W późniejszych latach pojawiły się także: nowoczesne, zadaszone lodowisko wraz z zapleczem szatniowym i wypożyczalnią sprzętu, 800-metrowy tor do jazdy terenowej na rowerze, dwukondygnacyjna restauracja z tarasem, a także górka saneczkowa dla dzieci.

Wkład śp. Prezydent Grażyny Dziedzic w modernizację Burloch Areny, jej sympatia i przywiązanie do tego obiektu były bezsprzeczne. Stąd też nadanie temu kompleksowi sportowemu jej imienia jest symbolicznym zwieńczeniem wyjątkowego dzieła i podziękowaniem za tytaniczną pracę, którą włożyła, by ożywić to zapomniane niegdyś miejsce - stwierdzają w uchwale władze lokalne.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon